فولاد ایران که در مرحله پلی آف تیم العین امارات با ۴ گل درهم شکسته بود، با روحیه خوبی وارد مرحله‌ گروهی شد و توانست، قهرمان زودهنگام قطر را نیز متوقف کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

شاگردان جواد نکونام در بازی با السد قطر نشان دادند، تیم سرسخت و سخت گوشی هستند که به راحتی به هر تیمی امتیاز نمی دهند. وقتی فولاد در بازی مقابل‌ العین امارات پیروزی درخشانی را به دست آورد، سایر تیم‌ها روی نماینده ایران حساب دیگری باز کردند و متوجه شدند که حریف سرسختی را پیش رو دارند.

نماینده ایران در بازی با السد شروع خوبی داشت و توانست به گل اول هم دست یابد. شاید اگر تجربه بازیکنان سرشناس و بین المللی حریف قطری نبود، فولاد تساوی را دریافت نمی کرد و با برد از زمین بیرون بیرون می آمد. البته السد یک تیم پرمهره و با تجربه‌ ای است که بدون شکست قهرمان لیگ ستارگان قطر شده و برای قهرمانی آسیا چشم دوخته است. بازی کردن مقابل چنین تیم‌هایی نیاز به دوندگی و جنگندگی زیادی دارد که فولاد ایران جزو این تیم هاست و در لیگ داخلی هم نشان‌ داده به راحتی امتیاز نمی دهد. فولاد دفاع کردن را خیلی بهتر از حمله کردن یاد گرفته که اگر همین روند را ادامه دهد شانس اول صعود از گروهش را دارد. با توجه به تساوی دو رقیب دیگر ( الوحده اردن و النصر عربستان) هر چهار تیم شانس اول شدن را دارند، ولی چون فولاد بازی سخت خودش را سپری کرده و دو بازی آسان‌تر نسبت به بازی قبلی دارد، می تواند به صعود امیدوار تر باشد.

10

 ناگفته‌ نماند، حضور چند بازیکن خارجی تأثیرگذار از جمله پاتوسی، پریرا و کولیبالی که در هر سه خطوط دفاع، هافبک و مهاجم به بازی گرفته می شوند، خیال کادر فنی راحت کرده تا این نفرات بهمراه چند بازیکن داخلی با کیفیت  بتوانند در بازی های بزرگ به کمک تیم بیایند و تاثیرگذار باشند. در هر حال فولاد در بازی پلی آف انقدر درخشان ظاهر شد تا تیم های همگروه حساب ویژه ای برایش باز کنند. همین حساب ویژه باعث شد ژاوی، سرمربی سرشناس السد از این تیم تعریف و تمجید کرده و به عنوان یک تیم منسجم یاد کند. سرمربی سرشناس اسپانیایی در این چند سال اخیر کاملا تیم های ایرانی را شناخته‌ و به خوبی می داند، اگر نمایندگان ایرانی حمله کردن را خوب بلد نباشند، حداقل دفاع کردن را به درستی یاد گرفته اند. پایه‌گذار این دفاع تیمی را نیز کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی نهاد که بعد از او اکثر تیم‌ها الگوبرداری کردند و به این سیستم روی آوردند.

به قلم علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.