مرحله گروهی لیگ قهرمانان منطقه غرب آسیا در شرایطی با حضور ۲۰ تیم در پنج گروه در حال برگزاری بوده و با صعود پنج تیم نخست هر گروه و سه تیم برتر دوم وارد مرحله حذفی خواهد شد که سوال درباره چگونگی صعود تراکتور به مرحله بعدی این مسابقات ذهن طرفداران آن را به خود مشغول کرده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تاکنون صعود تیم های پرسپولیس از گروه ای و شارجه امارات به عنوان تیم نخست گروه «بی» لیگ قهرمانان منطقه غرب آسیا که تراکتور ایران نیز در آن حضور دارد، قطعی شده است و تیم تراکتور هنوز برای قرار گرفتن در بین سه تیم دوم برتر و صعود به مرحله حذفی از این گروه شانس دارد.

تراکتور برای حفظ شانس صعود از این گروه حتما باید برندهِ بازی با شارجهِ صعود کرده باشد و اگر این اتفاق روی دهد آن وقت تراکتور با ۱۰ امتیاز و قرار گرفتن در رده دوم گروه خود می تواند به صعود به دور بعدی لیگ قهرمانان امیدوار باشد که البته تحقق ان در شرایط فعلی با اما و اگرهایی همراه خواهد بود.

همانطور که گفته شد سه تیم دوم برتر از گروه های پنجگانه به همراه پنج تیم نخست این گروه ها، جواز حضور در مرحله حذفی را خواهند گرفت و به احتمال بسیار زیاد ۲ تیم برتر دوم از گروه های «آ» و «ای» (گروه پرسپولیس) خواهد بود و تیم سوم از بین تیم های دوم برتر گروه های «ب»، «سی» و «دی» که تیم های تراکتور، استقلال و فولاد در آنها حضور دارند، انتخاب خواهد شد.

تراکتور در صورتی که ۱۰ امتیازی شود، تیم های دوم گروه های یاد شده باید امتیاز کمتری نسبت به تراکتور داشته باشند و یا در صورت تساوی امتیازات، تفاضل گل شان کمتر باشد تا تراکتور به عنوان تیم دوم برتر راهی مرحله حذفی شود که به نظر کار بسیار سختی به نظر می آید، اما آنچه که در پایان بسیار محتمل است حضور حداقل ۲ نماینده فوتبال ایران در مرحله حذفی رقابت هاست.

بررسی اجمالی گروه های پنجگانه منطقه غرب آسیا نشان می دهد که به جزء شارجه امارات، رقابت برای صعود از مرحله گروهی بین ۱۲ تیم همچنان باقیست اما در پایان هفت تیم به همراه شارجه به مرحله حذفی راه می یابند.

در گروه «آ» این رقابت ها تمامی چهار تیم استقلال تاجیکستان، الهلال عربستان، شباب الاهلی امارات و آجی ام کا شانس حضور در مرحله حذفی را دارند و شاید پس از بازی های شب پنجم، تکلیف این گروه مشخص تر شود.

در گروه «بی» نیز همان طور که قبلا گفته شد، شارجه به عنوان نخست صعود کرده و تراکتور شانس دوم این گروه است.

در گروه «سی» نیز سه تیم الدحیل، استقلال ایران و الاهلی عربستان برای صعود به مرحله حذفی در رقابت هستند، از این رو حساسیت بازی های شب پنجم این گروه بسیار بالاست.

در گروه «دی»، شانس السد قطر و النصر عربستان برای حضور در دور بعدی بیشتر بوده و شانس فولاد ایران با توجه به امتیاز تیم های السد و النصر در این گروه بسیار پایین است.

اما در گروه «ای»، رقابت برای صدرنشینی خواهد بود و تیم های پرسپولیس ایران و الوحده امارات برای صعود به عنوان تیم نخست از گروه به مصاف حریفان می روند تا پرونده رقابت های مرحله گروهی با مشخص شدن تیم های صعود کننده بسته شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.