کنفدراسیون فوتبال آسیا از انصراف سه باشگاه استرالیایی در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا 2021 خبر داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سایت رسمی فدراسیون فوتبال دراین باره می نویسد: کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه ای به دبیران کل فدراسیون های عضو اعلام کرد کرد، سه باشگاه استرالیایی سیدنی اف‌سی، ملبورن سیتی اف‌سی و بریزبین رور از حضور در مراحل گروهی، پلی آف و مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا انصراف داده‌اند. با توجه به انصراف این سه تیم، کمیته برگزاری مسابقات تصمیمات مقتضی درباره شیوه ادامه مسابقات و تیم‌های جایگزین اتخاذ خواهد کرد.

گفتی است، تیم‌های بریزبین و ملبورن به ترتیب قرار بود در مرحله مقدماتی و پلی‌آف شرکت کنند و تیم اف‌سی سیدنی هم در مرحله گروهی در گروه H با تیم‌های جونبوک موتورز کره جنوبی، گامبا اوزاکای ژاپن و تامپینز راورز سنگاپور هم‌گروه شده بود.

به نظر می رسد علت انصراف تیم های استرالیایی از حضور در بازی های لیگ قهرمانان آسیا به خاطر ویروس کرونا بوده است. اما احتمالا این تیم ها با جرایم نقدی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا همراه خواهند شد. بازی های منطقه غرب آسیا وارد مرحله ی یک هشتم نهایی بازی ها شده که سه تیم ایرانی در آن حضور دارند و قرار است بازی ها شهریور ماه برگزار شود. بازی های منطقه ی شرق هم قرار به برگزاری به صورت متمرکز در ازبکستان است. کشورهای شرق آسیا به خاطر ویروس کرونا تمایل چندانی به برگزاری بازی ها ندارند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.