دیدار تیم‌های فوتبال فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان از هفته بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران یکشنبه شب در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز برگزار شد که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

فولاد که با ۳۴ امتیاز در رده ششم رقابت‌ها قرار داشت مقابل سپاهان که در چند بازی گذشته خود عملکرد درخشانی داشت، دنبال کسب سه امتیاز بازی خانگی بود. در سوی دیگر سپاهانی ها آمده بودند تا اهواز را با دست پر ترک کرده تا همچنان صدرنشینی خود را حفظ کنند.

تقابل محرم نویدکیا و جواد نکونام ۲ مربی جوان و متفکر فوتبال کشورمان که سابقه حضور در تیم ملی و بازی در جام جهانی ۲۰۰۶ را دارند در نوع خود جالب توجه بود.

شاگردان نکونام که از صدر جدول و کسب سهمیه آسیایی جا مانده‌اند، برای بازگشت دوباره به جمع تیم های مدعی به سه امتیاز این بازی نیاز مبرمی داشتند.

چمن ورزشگاه شهدای فولاد بر خلاف بازی قبل از کیفیت مناسبی برخوردار بود که رضایت کادر فنی هر ۲ تیم را به همراه داشت.

در دقیقه ۱۲ بازی کاپیتان تیم سپاهان در محوطه جریمه سرنگون شد که نیمکت این تیم اعتقاد به پنالتی داشت.

فشرده بودن بازی های لیگ در بدن بازیکنان ۲ تیم سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان نمایان بود.

بازیکنان ۲ تیم به هنگام ورود به زمین به دلیل شیوع کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با یکدیگر دست ندادند؛ همچنین با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی عکس دسته جمعی گرفتند.

سکوهای ورزشگاه شهدای فولاد اهواز خالی از تماشاگر بود. پرچم تیم فولاد روی جایگاه تماشاگران نصب شده بود. تمام موارد پروتکل‌های بهداشتی از سوی مسوولان برگزاری مسابقه به خوبی رعایت شد. 

بازیکنان و کادر فنی ۲ تیم مثل بازی‌های قبلی به هنگام ورود به زمین از تونل ضدعفونی کننده عبور کردند. همچنین بازیکنان ذخیره هر ۲ تیم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت و از ماسک استفاده می‌کردند.

لوسیانو پریرا، ایوب والی، میلاد بدرقه، سید مهران موسوی، عارف آقاسی، محسن فروزان، صابر حردانی، زبیر نیک‌نفس، یوسف کی‌شمس و شروین بزرگ ۱۰ بازیکن غایب فولاد خوزستان در ورزشگاه حضور داشته و نظاره گر بازی بودند.

 همچنین مهدی ترکمان، عزت پورقاز و مرتضی منصوری سه بازیکن سپاهان به دلیل محرومیت و مصدومیت نتوانست این تیم را همراهی کند. 

برخی هواداران فولاد در بیرون ورزشگاه شهدای فولاد حضور داشتند و با گوشی خود نظاره گر بازی بودند.

در ابتدای بازی، یاد و خاطره شهدای هفتم تیر گرامی داشته شد. دمای هوا در ورزشگاه فولاد آره نا ۴۳ درجه سانتی گراد بود.

پس از خروج حاج صفی بازیکن سپاهان، محمدرضا خلعتبری بازوبند کاپیتانی را به بازو بست.

در دقیقه ۷۴ بازی کادر فنی فولاد نسبت به تصمیم داور بازی معترض شدند که علی بداوی مربی این تیم از داور کارت زرد دریافت کرد.در دقایق ۳۰ و ۷۵، داور بازی را به دلیل گرمای هوا متوقف کرد تا بازیکنان هر ۲ تیم برای ۲ دقیقه استراحت کنند.

محرم نویدکیا و جواد نکونام سرمربیان ۲ تیم چند بار به تصمیم داوری معترض بودند که با واکنش داور و تذکر او روبه رو شدند.

تساوی سپاهان در این دیدار آنها را یک گام از صدر جدول رده بندی دورتر کرد. بازیکنان و کادر فنی سپاهان در پایان بازی از نتیجه کسب شده ناراحت بودند.

تیم فولاد خوزستان با این تساوی ۳۵ امتیازی شد و در مکان پنجم جدول رده بندی لیگ برتر قرار گرفت.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.