جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت که تیمش یک بازی سخت و سنگین با یکی از بهترین تیم‌های ایران را پشت سر گذاشته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

جواد نکونام در نشست خبری پس از توقف خانگی مقابل سپاهان اصفهان اظهار داشت: می‌دانستیم بازی سخت و سنگینی خواهیم داشت. با یکی از بهترین تیم های چندسال اخیر ایران بازی داشتیم. واقعا در این 4 سال جزو بهترین تیم های ایران بودند. چندین سال است کنار هم بازی می کنند. این مساله شرایط را برای ما سخت کرده بود. می دانستیم شکل بازی آن ها چطور است و از بازی چه می خواهیم.

سرمربی فولاد خوزستان تصریح کرد: توانستیم بازی را کنترل کنیم می‌دانستیم آنها به خاطر گرمای هوا می‌خواهند حفظ توپ کنند و پاس بدهند اجازه ندادیم این کار را راحت انجام بدهند. به حریف موقعیت ندادیم و سعی کردیم بازی، نحوه و شکلی را که نیاز داریم انجام بدهیم تا به موقعیت برسیم. اگر در نیمه اول دقت می‌کردیم می‌توانستیم دو گل بزنیم. در نیمه دوم یک توپ به تیرک دروازه زدیم و دو موقعیت دیگر هم داشتیم. سپاهان یک موقعیت داشت که دروازه‌بان ما گرفت. یک لحظه غفلت کردیم در مجموع می‌توانستیم برنده بازی باشیم. تیم ما مقابل تیم پرمهره سپاهان خوب بازی کرد به مجموعه سپاهان به خاطر داشتن چنین تیمی تبریک می‌گویم. 

وی افزود: امروز 40 درصد تیم ما بود. صالح حردانی، ایوب والی، جلالی، شیمبا، بدرقه، موسوی، عارف آغاسی، شروین بزرگ، غلامپور، فروزان و ابراهیمی که تازه از مصدومیت آمده، هیچکدام را امروز نداشتیم. دستم کاملاً خالی بود بازی قبل دو بازیکن را با هم از دست دادم. شیمبا و مهران موسوی و امروز برای بازی کردن کمبود نفر داشتیم. تعویض آنچنانی هم نتوانستیم انجام بدهیم تا آنجا که مجبور شدیم شرایط کاملاً نابرابر بود. مقابل تیم خوب سپاهان باید تمام نیرو و انرژی را داشته باشید تا بتوانید خوب بازی کنید.

نکونام گفت: سپاهان بهترین خط حمله را دارد ولی ما توانستیم این تیم را کنترل کنیم و همچنین به این تیم ضربه بزنیم. توانستیم به دروازه آنها برسیم اما بدشانسی به گل تبدیل نشد و این باعث شد سه امتیاز را با یک امتیاز عوض کنیم. 

سرمربی فولاد خوزستان در مورد برنامه فشرده مسابقات و تأثیر آن بر تیم فولاد عنوان کرد: ساعت بازی امروز را عوض کردند حتی ما را قابل ندانستند که نامه بزنند و بگویند می‌خواهیم ساعت بازی را جابه‌جا کنیم. به ما احترام نگذاشتند. برنامه بازی‌ها به ضرر ما است. یک بازی عقب افتاده داشتیم تیم ما را کشتند. چهار روز دیگر باید با مس رفسنجان بازی کنیم که دو روز قبل بازی کرده است. بعد از آن با پرسپولیس بازی می‌کنیم و سه روز بعد از آن هم باید بازی کنیم. بدترین برنامه را امسال تیم فولاد دارد. یک بازی عقب‌ افتاده بیشتر از بقیه داشتیم، سال گذشته تیم‌هایی بودند که 6 بازی عقب افتاده داشتند که 5 یا 6 روز یکبار آن هم با ناراحتی بازی می‌کردند! ما امسال بازی می‌کنیم و مشکلی هم نداریم اما در این گرمای هوا کمی رعایت کنید و مسائل را در نظر بگیرید.

نکونام تصریح کرد: وقتی گرمای اهواز بالای 50درجه است و شهر تعطیل می‌شود تیم ما اینجا پدرش درمی‌آید. نمی‌دانیم چه کار کنیم زوری نداریم. هرچه هم می‌گوییم سرمان خیلی راحت کلاه می‌گذارند. من با سهیل مهدی صحبت کرده‌ام اما سرمان کلاه می‌گذارند. دوستانه صحبت می‌کنیم اما در انتها می‌بینیم تمام برنامه‌ها به ضرر ما  است. بدترین برنامه را تیم ما دارد به خاطر بازی عقب‌ افتاده امسال تیم ما را کشتند.

وی افزود: بازیکن مصدوم و کرونایی داریم، پرواز داریم، در این گرمای 50 درجه باید تمرین کنیم. اگر سپاهان می‌تواند بیاید اینجا تمرین کند! آیا کسی می‌تواند اینجا تمرین کند؟ ما باید تمرین و بازی کنیم.  تیم من 5 روز قبل اینجا یک بازی سخت و پرفشار را انجام داد دوباره امروز بازی کرده، پس فردا باید به رفسنجان برویم دوباره به اینجا بیاییم و با پرسپولیس و ماشین‌سازی بازی کنیم. برنامه ما خیلی سخت است. نکته‌ایی که برایم جالب و مهم است؛ همه باید راضی باشند غیر از فولاد، هرچه می‌گوییم و صحبت می‌کنیم می‌روند یک برنامه دیگر می‌دهند. وقتی اعتراض می‌کنیم اصلاً توجه نمی‌کنند. 

وی افزود: من مسئول فولاد هستم و باید دفاع کنم. اینجا سر فولاد را راحت می‌برند کسی هم چیزی نمی‌گوید چون ما آزاری نداریم ولی تیم‌های دیگر اگر اتفاقی به ضررشان بیفتد ببینید چه کار می‌کنند. یکسری تیم‌ها اصلاً به یکسری مشکلات اعتراضی ندارند. تیم ما امروز بازی کرده، منصوریان امروز قضاوت خوبی داشت ولی نیازی نیست داور سوت‌هایی بزند که به تیم من ضربه بزند. یک کرنر برای ما به دست آمد. واضح و مشخص بود اما سر آن چهار نفر از تیم ما کارت گرفتند. اعتراض به حق بود داور اشتباه کرد یک بازیکن من چهار اخطاره و دو بازیکن من سه اخطاره شدند.

نکونام تصریح کرد: برای چه باید این اتفاق بیفتد، اشتباه منصوریان بود در صحنه‌هایی سوت‌هایی می‌زد که فشار بیهوده ایجاد می‌شد و به سپاهان کمک می شد وگرنه این بازی مشکلی نداشت. ولی باز هم می‌گویم داور خیلی خوب قضاوت کرد. بازی سنگینی بود. در این هوا دو تیم زوردار با هم بازی کردند ولی با یک اشتباه او سه بازیکن من کارت گرفتند. من چه گناهی کرده‌ام؟ در شهر اهواز می‌دانید کرونا چگونه است. دو بازیکن من افتاده‌اند، یک بازیکن من بازی قبل دنده‌اش شکسته، 40 دقیقه هم بازی کرده، امروز با دو دفاع وسط بازی کردیم.

سرمربی فولاد خاطرنشان کرد: شاه‌عباسی آینده فوتبال ایران است اگر قدر او دانسته شود امروز به او بازی دادیم با 20 سال سن از لیگ دو آمده خوب و شاداب بازی کرده، اسامی برای من مهم نیست هرکسی آماده باشد بازی می‌کند. به خاطر نبود هیچ بازیکنی گریه نمی‌کنم. همه بازیکنانم را دوست دارم و عاشق آنها هستم خودشان می‌دانند برای‌شان همه کار می‌کنم. چه باشند چه نباشند در خدمت تیم هستند. تیم ما این را نشان داده به بازیکنان واقعاً خسته نباشید می‌گویم و از آنها تشکر می‌کنم مرد و مردانه با 40 درصد توان‌مان با تیم پرمهره سپاهان جنگیدیم بازی خوب و قابل قبولی را به اجرا گذاشتیم اگر شانس و دقت داشتیم قطعاً می‌توانستیم برنده باشیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.