نخستین بازی مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ به وقت‌های اضافه کشید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌‌های یورو 2020 امشب (جمعه) برگزاری یک دیدار از ساعت 20:30 به وقت تهران در ورزشگاه سن‌پترزبورگ آغاز شد که در آن تیم‌‌های ملی سوئیس و اسپانیا به مصاف هم رفتند و این بازی به وقت‌های اضافه کشید.

ذکریا هافبک تیم ملی سوئیس در دقیقه هشتم با باز کردن دروازه خودی گل نخست مسابقه را به برای اسپانیایی‌ها به ثمر رساند و در ادامه ژردان شکیری در دقیقه 68 گل تساوی را برای سوئیس به ثمر رساند.

در نیمه نخست این بازی که اسپانیایی‌ها از هر لحاظ بر بازی مسلط بودند، شوت جوردی آلبا در دقیقه هشتم مسابقه پس از برخورد با پای ذکریا بال راست سوئیس تغییر مسیر داد و وارد دروازه یان زومر شد؛ با این حال یوفا این گل را به عنوان گل به خودی بازیکن سوئیس ثبت کرد تا دهمین گل به خودی جام شانزدهم رقم بخورد و رکورد بیشترین گل به خودی تاریخ ادوار یورو که در همین دوره بود ارتقا پیدا کند.

در نیمه دوم برخلاف نیمه نخست سوئیسی‌ها تا حدودی بر بازی مسلط شدند و مزد آن را هم در یکی از حملات‌شان گرفتند زمانی که ناهماهنگی دو مدافع میانی اسپانیا آیمریک لاپورت و پائو تورس برای دور کردن توپ، فرولر هافبک میانی سوئیس را صاحب توپ کرد و او با یک پاس زمینی دقیق ژردان شکیری را در موقعیت عالی قرار داد تا ستاره لیورپول بدون مکث و با یک ضربه بغل پا، توپ را به کنج دروازه اونای سیمون بفرستد.

بعد از این گل اوضاع به سود سوئیس در جریان بود تا اینکه یک اشتباه مهلک از فرولر هنگام زدن تکل روی پای جرارد مورنو، باعث شد که او در دقیقه 77 به جای توپ، ساق پای بازیکن را بزند و فوراً از مایکل اولیور داور انگلیسی مسابقه کارت قرمز مستقیم بگیرد.

در پی این اتفاق، ولادیمیر پتکوویچ سرمربی سوئیسی‌ها آرایش تیمش را با بیرون آوردن شکیری و گاورانوویچ، تدافعی‌تر کرد و به ضدحملات دل بست. اخراج فرولر اما کار اسپانیایی‌ها را هم سخت‌تر کرد، چون بر تراکم بازیکنان حریف در محوطه جریمه و اطراف آن افزود.

به این ترتیب بازی در وقت‌های معمول به پایان رسید تا اولین بازی مرحله یک چهارم نهایی به وقت‌های اضافه کشیده شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.