باشگاه استقلال با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که از سازمان لیگ درخواست دارد تا گل نخست این تیم به نام قایدی ثبت شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 استقلال در شب درخشش مهدی قایدی موفق شد با نتیجه دو بر یک از سد تراکتور عبور کند. در دقیقه 55 این بازی، پاس رو به عقب فخرالدینی با دخالت به موقع قایدی همراه شد و ضربه چیپ این بازیکن پس از عبور از بالای سر اخباری در حال ورود به دروازه بود که چند سانتی متر پیش از اینکه توپ از خط رد شود، هادی محمدی با ضربه ای قیچی برگردان قصد داشت مانع از گلزنی باشوی کوچک شود ولی ضربه این بازیکن وارد دروازه تراکتور شد.


هر چند که در صورت عدم حضور محمدی نیز ضربه قایدی در حال ورود به درون دروازه بود اما پس از پایان این بازی و با انتشار برگه ناظر بازی مشخص شد که پیام حیدری داور مسابقه، گل نخست را به نام هادی محمدی مدافع تراکتور به ثبت رسانده است تا بدین صورت یکی از گل های قایدی کم شود. 

 

 

پس از این اتفاق، باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه ای از درخواست خود از سازمان لیگ برای ثبت این گل به نام قایدی شد. در متن این بیانیه آمده است: « باشگاه استقلال طی نامه‌ای به سازمان لیگ خواهان اصلاح نام زننده گل اول استقلال به تراکتور شد. در لیست پایانی بازی، نام هادی محمدی مدافع تراکتور به عنوان زننده گل اول استقلال درج شده که با بازبینی فیلم این گل مشخص است که این گل توسط قایدی به ثمر رسیده و در ثبت نام زننده ان گل اشتباه صورت گرفته است.»


باید دید واکنش سازمان لیگ به درخواست استقلال چه خواهد بود و اصولا قوانین فوتبال در این خصوص چه تدبیری اندیشیده اند. به هر حال استقلال توانست با برتری دو بر یک از سد تراکتور عبور کرده و رتبه سوم خود را مستحکم کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.