حمید درخشان سرمربی پیشین پرسپولیس در مورد دلایل کنار گذاشتن نیلسون کوریا سنگربان برزیلی و وقت سرخ ها، مدعی شد او حواشی ناگفتنی خارج از زمین فوتبال داشته است. از طرفی با توجه به جوانی و استعداد سوشا مکانی تصمیم بر انتخاب او گرفته شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حمید درخشان می‌گوید نیلسون در زمان حضورش در پرسپولیس حاشیه داشت و به همین دلیل سوشا مکانی را به او ترجیح داده‌اند.

پرسپولیس در لیگ چهاردهم دو گلر به نام‌های نیلسون و سوشا مکانی داشت که هر دو دروازه‌بان مدعی حضور در ترکیب ثابت پرسپولیس تهران بودند. نیلسون در مدت زمانی که در ایران حضور داشت عملکرد بسیار خوبی داشت و محبوبیت زیادی هم بین هواداران پرسپولیس بخ‌دست آورده بود. از طرفی سوشا هم برای اینکه به تیم ملی برسد نیاز به بازی کردن داشت. همین موضوع رابطه این دو گلر را خراب کرده بود.

در این بین حمید درخشان سرمربی وقت پرسپولیس از بین مکانی و نیلسون ترجیح داد سوشا را در پرسپولیس نگه دارد و گلر برزیلی از جمع سرخ‌پوشان جدا شود. بعد از جدایی نیلسون هواداران پرسپولیس از درخشان بابت تصمیمش انتقاد کردند چرا که مکانی اصلا عملکرد خوبی در پرسپولیس نداشت.

وقتی در مورد علت جدایی نیلسون و نگه داشتن مکانی از درخشان پرسیدیم او گفت:

من قبلاً در پرسپولیس چنین تجربه‌ای را داشتم زمانی که عابدزاده در پرسپولیس حضور داشت، نکیسا و دلیخون را به پرسپولیس آوردم و خودم به طور اختصاصی با نیما کار می‌کردم. شک نداشتم نیما گلر بزرگی می‌شود ولی این اتفاق رخ داد و او در جام جهانی به میدان رفت. در مورد سوشا و نیلسون هم باید بگویم نیلسون یکسری حواشی خارج از فوتبال داشت که ما حتی نمی‌توانستیم آن را رسانه‌ای کنیم. سوشا هم جوان خوبی بود و من تشخیص دادم بین این دو مکانی را نگه دارم. موضوع دیگر این بود که ما در پست‌های دیگر به شدت کمبود بازیکن داشتیم و من می‌خواستم به جای نیلسون یک هافبک جذب کنم. همه این مسائل دست به دست هم داد تا ما با نیلسون قطع همکاری کنیم و سوشا را نگه داریم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.