با نتایجی که در هفته بیست و هشتم رقم خورد مشخص شد که جام قهرمانی یا به پرسپولیس می‌رسد یا سپاهان.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هفته بیست و هشتم رقابت‌های لیگ برتر در شرایطی به پایان رسید که هر ۴ تیم بالای جدول رقبایشان را از پیش رو برداشتند و دست پر از زمین مسابقه خارج شدند. پرسپولیس ماشین سازی را برد، سپاهان پدیده را، استقلال مقابل نفت مسجد سلیمان پیروز شد و تراکتور هم آلومینیوم را از پیش رو برداشت.

به گزارش فرارو، با ثبت چنین نتایجی، اما تکلیف تیم‌هایی که شانس قهرمانی در این فصل دارند مشخص شد. استقلال که تا پیش از هفته بیست و هشتم همچنان روی کاغذ شانس قهرمانی داشت عملا دیگر بختی برای رسیدن به این عنوان در لیگ برتر ندارد. شاگردان فرهاد مجیدی ۵۳ امتیازی شدند، ولی از آنجا که پرسپولیس موفق شد ماشین سازی را شکست دهد ۶۱ امتیازی شد و اختلافش با استقلال را در همان ۸ امتیاز نگه داشت. این بدان معنی است که حتی اگر پرسپولیس دو بازی باقی مانده اش را شکست بخورد و استقلال برنده شود باز هم به امتیازات پرسپولیس نخواهد رسید و در بهترین حالت ممکن فصل را با ۵۹ امتیاز به پایان خواهد برد.

با خارج شدن استقلال از کورس قهرمانی حالا فقط دو تیم شانس این را دارند تا در دو هفته پیش رو جام قهرمانی را بالای سر ببرند: پرسپولیس و سپاهان. روی کاغذ بازی‌های دو تیم بازی‌های چندان راحتی نخواهد بود. پرسپولیس ابتدا باید با تیم تراکتور بازی کند که این روز‌ها در رده چهارم جدول رده بندی ایستاده و سهمیه آسیا می‌خواهد. بازی آخرشاگردان گل محمدی هم برابر پیکانی است که همچنان یکی از تیم‌های بالای جدولی محسوب می‌شود.

سپاهان هم اگرچه در هفته بعدی بازی تقریبا راحتی با ذوب آهن قعرنشین دارد، ولی در هفته سی ام دیدار سختی با استقلال و فرهاد مجیدی خواهد داشت.

پرسپولیس فعلا در جدول رده بندی با ۶۱ امتیاز صدرنشین است و سپاهان با ۵۹ امتیاز در تعقیب آن تیم. اگر سرخ‌های تهرانی هر دو بازی باقی مانده شان را برنده شوند، فارغ از نتیجه‌ای که سپاهان می‌گیرد، قهرمان لیگ می‌شوند. در غیر این صورت، سپاهان است که بختش را برای رسیدن به یک قهرمانی دیگر در لیگ آزمایش می‌کند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.