کاپیتان تیم پرسپولیس تهران با حضور در برنامه فوتبال برتر درمورد موارد مختلف صحبت کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

احمد نورالهی هافبک پرسپولیس در ابتدای صحبت‌هایش با اشاره به دستیابی سرخ‌ها به پنجمین قهرمانی پیاپی گفت: شرایط خیلی سختی را داشتیم و قطعا از خودگذشتگی خیلی زیادی برای دستیابی به جام پنجم نیاز بود و باید قوی تر ظاهر می شدیم. خدا را شکر با شرایطی که کادرفنی شکل داد و بازیکنانی که باید تحسین کنیم آنها را، علیرغم مصدومیت‌هایی که داشتند بار دیگر به این موفقیت رسیدیم. خیلی ساده گفته می شود پرسپولیس 5 جام به دست آورده اما اگر بخواهیم به این راه ریز شویم شرایط سختی برای تمامی بازیکنان گذشت. در شش سال اخیر تیم پرسپولیس فوق العاده ظاهر شد و در لیگ پانزدهم به دلیل تفاضل گل قهرمان نشد.

نوراللهی با اشاره به عملکرد تیمی و اتحاد این تیم برای دستیابی به موفقیت گفت: به نظرم کار گروهی در این مهم تاثیرگذار بود. باید از آقا سید اسم ببرم که خیلی زحمت کشید. کار فردی نه، در پرسپولیس کار گروهی به نتیجه رسیده است. به کسی اجازه ندادیم که از کار فردی اسم ببرد. کار گروهی سرلوحه کار ما بود. یک تیم یک دل و همدست بودیم که در بازی برای همدیگر جان می دهیم. اگر یک نفر لایی بخورد همه پشت او در می آییم. اتحاد بیشترین کمک را به تیم ما کرده است. در لیگ پانزدهم وقتی قهرمان نشدیم ولی یکصد هزار نفر ما را ایستاده تشویق کردند سهم زیادی در موفقیت ما داشت و این موفقیت‌ها نتیجه حمایت هواداران است.

هافبک ملی‌پوش پرسپولیس درباره اینکه در پنج جام اخیر این تیم در چند تای آن حضور داشته گفت: اولی را یک نیم فصل بودم و بقیه را هم کامل بودیم. برای سربازی راهی تراکتور شدم و یک نیم فصل نبودم.

وی بعد از نشان دادن صحنه های مربوط به جدایی اش از پرسپولیس برای خدمت سربازی گفت: من از بچگی عاشق این تیم بودم. خودم را در مقابل خیلی از هواداران کمتر می دانم. هوادارانی که همه چیزشان پرسپولیس است. جدایی از پرسپولیس سخت است. همیشه مدیون هواداران هستم و روز سختی برایم بود. هواداران همیشه به من لطف داشتند و آن روز هم جو فوق العاده ای شکل دادند و مدیون آنها هستم. من هشت سال در پرسپولیس هستم و البته با توجه به سربازی هفت فصل در این تیم بودم.

نوراللهی درباره حضورش در فاز تهاجمی تیم گفت: در نیم فصل اول کمبود مهاجم داشتیم. کادرفنی و آقا یحیی از من خواست مهاجم بازی کنم. کار سختی بود یک هافبک دفاعی بخواهد مهاجم باشد و شرایط برایم سخت شده بود اما تیم نیاز داشت. خدا را شکر تا حدودی خواسته کادرفنی را برآورده کنم. همین حضور باعث شد تا وقتی به خط هافبک بازگشتم بازی هجومی را داشته باشم.

هافبک دفاعی پرسپولیس درباره تعریف اسکوچیچ که از او به عنوان موتور تیمش یاد کرده گفت: ایشان لطف داشته است. در تیم ملی شرح وظایف من کاملا متفاوت است. به عنوان هافبک آخر بازی می کنم و رو به جلو نمی روم. در پرسپولیس خیلی راحت تر بازی می کنم و احساس آرامش دارم. اعتمادبنفسی که بازیکنان می دهند خیلی خوب است.

تیم سپاهان تا روز آخر مبارزه کرد و جنگید. سپاهان و پرسپولیس خودشان را تیم های دیگر جدا کردند. تا یک جایی خیلی از تیم ها شانس داشتند، مثل گل گهر، استقلال، فولاد و تراکتور. از یک جایی دیگر اما جنگ قهرمانی بین پرسپولیس و سپاهان بود اما خدا را شکر توانستیم این جنگ را ببریم.

وی ادامه داد: 65 امتیاز و قهرمان نشدن سخت است اما تیم نویدکیا فوق العاده عمل کرد و اگر ما نبودیم سپاهان قهرمان می شد. ما باید تا آخر می جنگیدیم. ما 2 امتیاز جلو بودیم و به دنبال این بودیم که فقط برنده شویم.

نوراللهی درباره بازی با تراکتور و زمانی که از حریف عقب افتاده بود گفت: زمانی که بازی یک هیچ شد انگار آب سردی روی ما ریخته شد اما اعتمادبنفس بچه ها زیاد بود. فکر می کردم نکند قهرمانی پنجم از دست ما برود. بعد از گل 5 دقیقه بد کار کردیم اما در ادامه فوق العاده و بی نظیر بودیم. مهدی هم خوب کار کرد برای ما. او بازیکن جوانی است و 9 گل زد  و خیلی کمک کرد. خدا را شکر و البته سه بازی آخر خیلی به ما سخت گذشت.

نوراللهی درباره تقابل با استقلال در این فصل و موقعیت هایی که در بازی رفت از دست داد گفت: استقلال تیم خوبی بود و بازی که 2-2 شد و موقعیت هایی را از دست دادم. انتقادها تا یک حدی درست بود اما بعضا هم بی احترامی بود. باید فوتبالی نگاه کرد. باید بر اساس آنالیز فوتبال نظر داد و تحلیل داشت. دومین بار بود که با در دوران فوتبالی ام با گلر حریف تک به تک شده بودم. با این حال به نظرم بهترین بازی فصل من مقابل استقلال بود. یک سری انتقادات شد و چشم پوشی کردم و می خواستم با عملکردم نشان دهم. خیلی از هواداران هم به من بعد از آن بازی محبت داشتم و از آنهایی که حمایت کردند انرژی گرفتم و در ادامه راه بازی کردم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.