چند رسانه یونانی گزارش داده اند که آ.ا.ک آتن یونان پس از به خدمت گرفتن احسان حاج صفی، حالا به دنبال جذب مهدی قایدی وینگر جوان استقلال است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در روزهایی که هواداران استقلال نگران تمدید قرارداد ستاره های خود هستند و سرمربی این تیم نیز در جلساتی که با مدیران باشگاه برای حفظ بازیکنانش برگزار کرده، حالا اخباری از جدایی الماس آبی ها به گوش می رسد. پس از جدایی محمد نادری و حضور او در ترکیه، حالا چندین رسانه یونانی از علاقه باشگاه آ.ا.ک آتن به جذب مهدی قایدی ستاره جوان و آینده دار آبی پوشان خبر می دهند که جدایی او می تواند دردسرهای بزرگی برای فرهاد مجیدی در فصل پیش رو ایجاد کند.

وب سایت یونانی sdna که پیش از این خبر حضور حاج صفی در آ.ا.ک آتن را خیلی قبل تر منتشر کرده بود، از علاقه این باشگاه به قایدی خبر می دهد. نکته مهم در گزارش Sdna این است که این وب سایت در ابتدای گزارش خود، به منابع ایرانی استناد کرده و نوشته است:

گزارش ها در ایران می گویند که آ.ا.ک آتن پرونده مهدی قایدی بازیکن ۲۲ ساله که عضو تیم استقلال است را بررسی می کند. بر اساس گزارشاتی که آنها در کشور خود گزارش داده اند، این بازیکن تحت نظر آ.ا.ک قرار دارد. “سیاه زردها” دو ایرانی در تیم خود دارند (انصاری فرد ، حاج صفی) و گزارش ها می گویند که این تیم به قایدی نیز ابراز علاقه کرده است.

اما دیگر وب سایت معتبر یونانی یعنی onsports نیز به خبر علاقه آ.ا.ک به قایدی پرداخته اما این بار خبری از استناد به منابع ایرانی نیست. Onsports نوشته است:

یکی دیگر از بازیکنان ایرانی به پیوستن به آ.ا.ک علاقه مند است. طبق گزارشات، آ.ا.ک تورهای خود را برای صید یک وینگر ۲۲ ساله پرتاب کرده است، زیرا پرونده جذب او به تلاش برای خرید نیکلاس الیاسون (المپیک نیمس فرانسه) ربطی ندارد.

مهدی قایدی برای استقلال بازی می کند و “سیاه زردها” در حال حاضر اولین تماس خود را برای خرید وی برقرار کرده اند. این مهره آس جوان که از او به عنوان نیمار آسیایی یاد می شود، تمایل دارد راهی آ.ا.ک شود و حضور انصاری فرد و حاج صفی در این تیم، یک امتیاز اضافی محسوب می شود.

با این حال، تیم او در ایران قصد ندارد ستاره خود را بدون دریافت هزینه بالایی از دست بدهد، زیرا استقلال برای فروش او ۲ میلیون یورو مطالبه می کند. قایدی برای استقلال ۱۱۱ بار به میدان رفته و ۲۷ گل و ۲۱ پاس گل به ثبت رسانده است ، در حالی که در ۲۹ بازی برای ایران جوان ۱۰ گل ، ۵ پاس گل داشته است. در عین حال، او دو بار برای تیم ملی ایران به میدان رفته است.

در ادامه این گزارش آمده است:

با این حال آ.ا.ک به مبارزه در پرونده جذب نیکلاس الیاسون ادامه می دهد و مایل است آخر هفته منتظر پاسخ المپیک نیمس باشد، چرا که سیاه و زردها پیشنهاد دیگری برای این وینگر سوئدی ارائه کرده است. پیشنهاد آ.ا.ک ۲ میلیون یورو بعلاوه نیم میلیون یورو پاداش است، اگرچه فرانسوی ها ۳ میلیون یورو درخواست می کنند.

دیگر رسانه یونانی که به خبر علاقه آ.ا.ک به قایدی پرداخته، وب سایت athleticradio است. در گزارش این رسانه بدون اشاره به اینکه منبع خبری آنها از داخل ایران است و یا یونان، آمده است:

آ.ا.ک قصد دارد یک جامعه ایرانی را در تیم خود ایجاد کند، زیرا به نظر می رسد پس از کریم انصاری فرد و احسان حاج صفی، حالا پرونده مهدی قایدی را برای پایان تقویت خط حمله خود مورد بررسی قرار می دهد.

به گزارش “لایو اسپورت”، این آس ۲۲ ساله در بالای لیست آ.ا.ک قرار دارد که حتی با باشگاه این بازیکن یعنی استقلال تماس هایی برقرار شده است و آنها برای فروش ستاره خود، بیش از دو میلیون یورو مطالبه کرده اند.

مورد خرید قایدی به روند جذب نیکلاس الیاسون مربوط نیست، اما اگر این پرونده خوب پیش برود، یک گزینه جدید و اضافی خواهد بود. مبلغ ادعا شده توسط استقلال خرید آس ایرانی، کار را بسیار مشکل می کند، اما ممکن است در صورت کمک قایدی به حل مشکل، اوضاع تغییر کند.

گزارشات رسانه های یونانی درخصوص علاقه آ.ا.ک آتن به قایدی به همینجا ختم نمی شود و وب سایت هایی نظیر sport-fm، top10، protothema، aek1924، enwsi و… همگی با استناد به گزارشات منابع داخل باشگاه آ.ا.ک خبر مربوط به علاقه این باشگاه یونانی به قایدی را منتشر کرده اند. باید دید واکنش باشگاه استقلال و مهدی قایدی به این موضوع چه خواهد بود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.