پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس در صورت پرداخت نکردن مطالبات کریستین اوساگونا بسته می شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

امیرعلی حسینی، مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس درباره مطالبات کریستین اوساگونا اعلام کرد:

فدراسیون جهانی فوتبال، رأی کمیته تعیین وضعیت بر اساس شکایت کریستین اوساگونا را روز گذشته دوم شهریور ماه ۱۴۰۰ مطابق با ۲۴ آگوست ۲۰۲۱ به باشگاه پرسپولیس ابلاغ کرد. البته این رأی دهم تیر ماه صادر شده است، اما ملاک عمل از تاریخ ابلاغ خواهد بود.

این رأی در چند بخش صادر شده است و بر اساس آن، عنوان شد:

بخشی از ادعای کریستین اوساگونا قابل قبول است و باشگاه پرسپولیس به عنوان خوانده باید ۹۶ هزار و ۷۲ دلار را به علاوه پنج درصد سود سالیانه که از نهم دسامبر ۲۰۲۰ مطابق با ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۹ محاسبه می‌شود، به خواهان پرداخت نماید. ضمن آن که هر گونه شکایت آتی از سوی کریستین اوساگونا مردود خواهد بود.

بر اساس ماده ۲۴ از قوانین وضعیت بازیکنان فیفا، اگر وجه مندرج طی ۴۵ روز از تاریخ ابلاغ رأی واریز نشود، باشگاه پرسپولیس با محرومیت از نقل و انتقالات روبرو می‌گردد. همچنین اگر تا سه پنجره نقل و انتقالات این وجه واریز نگردد، به خواست خواهان، پرونده به کمیته انضباطی فیفا برای اخذ تصمیم‌های بعدی ارجاع داده خواهد شد.

کریستین اوساگونا، مهاجم نیجربه‌ای که سابقه بازی در تیم‌های ام‌صلال قطر، ذوب‌آهن اصفهان و تیم ملی کشورش را داشت، در دی ماه ۱۳۹۸ و در نقل و انتقالات زمستانی به پرسپولیس پیوست و در پایان همان فصل از جمع سرخپوشان جدا شد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.