بازیکن ایرانی شاغل در لیگ برتر انگلیس مشکلی برای همراهی شاگردان اسکوچیچ در مسیر مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ندارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

پس از شیوع دوباره کرونا در دنیا، سازمان لیگ برتر فوتبال انگلیس به طور رسمی اعلام کرد از باشگاه‌هایی که از بیم از دست دادن بازیکنان ملی‌پوش خارجی‌شان به خاطر قرنطینه اجباری پس از سفر به کشورهای دارای وضعیت قرمز کرونایی، از رفتن آنها جلوگیری کنند، حمایت خواهد کرد.

در رأی‌گیری که روز سه‌شنبه از 20 باشگاه لیگ برتر انگلیس به عمل آمد هر 20 باشگاه به ممنوعیت خروج بازیکنان‌شان برای شرکت در اردوهای ملی در کشورهای دارای وضعیت قرمز کرونایی رأی مثبت دادند.

پس از این موضوع این نگرانی به وجود آمد که سامان قدوس که در تیم برنتفورد توپ می‌زند، نتواند برای همراهی تیم ملی به ایران بیاید اما لیست سفر به بریتانیا به روزرسانی شد و ایران همچنان در لیست Amber قرار دارد. این بدین معناست که سامان قدوس منعی برای سفر به ایران جهت همراهی تیم ملی ندارد. این لیست سه رنگ قرمز، کهربایی و سبز دارد که نام ایران در فهرست کهربایی یا Amber دیده می‌شود.

ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022، روز 11 شهریور در ورزشگاه آزادی میزبان سوریه است و سپس 16 شهریور در قطر میهمان تیم ملی عراق خواهد بود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.