پیشکسوت فوتبال گفت: باید به موفقیت تیم ملی امیدوار بود چون ما ستاره‌های تاثیرگذاری داریم که می‌توانند روند بازی را به نفع ایران تغییر دهند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

صادق ورمزیار درباره دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل سوریه اظهار داشت: بازی با تیم هایی مثل عراق و سوریه همیشه برای ما سخت است چون فوتبال این کشورها مثل خود ما مبتنی بر تکنیک و قدرت بدنی است و همواره برای بردن این تیم ها باید زحمت زیادی بکشیم. این سختی وقتی بیشتر می شود که می بینیم تیم ملی بازی تدارکاتی نداشته و اردو کامل نبوده است. ضمن اینکه در یک هفته اخیر هم که اردوها شروع شده سرمربی و مربی تیم ملی به دلیل ابتلا به کرونا در اردوها و تمرینات غایب بوده و همین باعث شده که حتی ما آنالیز مناسبی هم از سوریه نداشته باشیم. در مجموع شرایط تیم ملی برای بازی با سوریه خوب نیست و ما هرگز نباید سوریه را هم دست کم بگیریم چون کارمان سخت تر می شود.

او ادامه داد: از همه کمبودها و مشکلات هم که بگذریم بازیکنان ایرانی همواره استاد انجام دادن کارهای دشوار در شرایط سخت هستند. درست است که تیم ملی در شرایط سختی قرار دارد اما بازیکنان ما با غیرت و تعصب می توانند کارهای بزرگی انجام دهند. کار ما برای صعود دشوار است و باید برای بازی با تیم هایی مثل کره جنوبی حتما تدارکات و اردوهای خوبی برای تیم ملی در نظر گرفته شود در غیر این صورت ممکن است به مشکل بخوریم.

مربی اسبق استقلال افزود: با اینکه تیم ملی دچار تغییرات زیادی شده اما نقاط قوت ما که خط هافبک و خط حمله هستند دست نخورده باقی مانده اند. البته در این دو خط هم ممکن است بنا به سلیقه سرمربی و نفراتی که در اختیار داریم تغییراتی صورت بگیرد اما در مجموع در این خطوط نفرات تاثیرگذار و مهمی داریم که می توانند کمک زیادی به تیم ملی کنند. مساله نگران کننده درباره تیم ملی خط دفاعی است که به نظر من با تغییرات ایجاد شده متزلزل خواهد بود. شجاع خلیل زاده و کنعانی زادگان به تازگی به تیم ملی اضافه شده اند و باید دید تا چه حد از آمادگی برخوردارند و با همدیگر هماهنگ هستند.

ورمزیار با بیان اینکه شکل بازی تیم ملی نسبت به گذشته تغییر نکرده، گفت: در زمان کی روش ما دفاعی بازی می کردیم و با توسل به مهاجمان سرعتی و خط هافبک قدرتمند، به دنبال گلزنی در ضدحملات بودیم. الان هم سبک بازی تیم ملی تقریبا به همان صورت است و البته درست نبود که در این فرصت کم، سرمربی جدید تغییرات زیادی در تیم ملی ایجاد کند و تاکتیک و استراتژی را تغییر دهد. با این حال باید به موفقیت تیم ملی امیدوار بود چون ما ستاره های تاثیرگذاری داریم که می توانند روند بازی را به نفع ایران تغییر دهند. 4

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.