استقلال ایران با شکست مقابل الهلال عربستان از گردونه رقابت‌ خارج شد تا لیگ قهرمانان برای شاگردان فرهاد مجیدی به پایان برسد. تیمی که با کلی مشکلات و حواشی راهی امارات شده بود، در نهایت از این مشکلات ضربه خورد و باز هم رویای هواداران بر باد رفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

وقتی در مرحله‌ گروهی لیگ قهرمانان آسیا، استقلال به عنوان‌ تیم صدرنشین از گروهش صعود کرد و الهلال عربستان نیز با خوش شانسی به عنوان‌ تیم دوم به مرحله حذفی رسید، قرعه کشی اینگونه شد تا این دو تیم با هم روبرو شوند. شرایط دو تیم به گونه‌ای پیش رفت که حریف عربستانی از همان روز خودش را آماده بازی حساس حذفی با استقلال کرد، ولی نماینده ایران به خواب خرگوشی و البته درگیری های تکراری، داخلی  رفت! رقیب سنتی آبی های ایرانی چپ و راست داشت تقویت می شد، ولی مدیران استقلال به دنبال این بودند که یک مشتری "چرب و نرم"  برای مهدی قایدی پیدا کنند تا شاید از طریق فروش او خرید هایی انجام دهند. البته هر خریدی که مدیران باشگاه استقلال می کردند، چند بازیکن را از دست می دادند! با این حال استقلال با همه این مشکلات، مقابل الهلال قرار گرفت و با دو گل مغلوب تیم با تجربه و بازیکنان بین المللی حریف شد تا یک بار دیگر فوتبال ثابت کند، بدون برنامه نمی شود موفق شد.

 همانطور که دیدید، فرهاد مجیدی تیمشی را کاملا دگرگون شده به مصاف الهلال فرستاد؛ بطوری که از ترکیب اصلی اش؛ محمد رشید مظاهری، محمد نادری، شیخ دیاباته، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و میلیچ غایب بودند!  به این خروجی ها باید نام عارف غلامی را نیز اضافه کرد که از نفرات اصلی استقلال در مرحله گروهی بود و در زمین حضور نداشت. حال سؤال اینجاست؛ آیا تیمی که این همه بازیکن از دست می دهد و بدون انجام‌ حتی یک بازی رسمی و تدارکاتی به مصاف تیمی می رود که سه بازی رسمی و یک بازی تدارکاتی انجام‌ داده و کلی هم بازیکن بین المللی گرفته، موفق می شود؟! گرچه استقلال با همه این مشکلات باز هم به مراتب بهتر از الهلال بازی کرد و از روی اشتباه فردی بازیکنانش مغلوب حریف شد تا هواداران حسرت مدیریت غلطی را بخورند که فکر این روز ها را نمی کردند.

 ناگفته نمانده اگر درخشش دروازه‌بان الهلال نبود و بازیکنان استقلال نیز در ضربات نهایی بهتر عمل می کردند، قطعا نتیجه دیگری رقم می خورد و حداقل نماینده ایران اینگونه حذف نمی شد. حذفی که خود کارشناسان عربستانی نیز از خوش شانسی تیمشان و البته‌ درخشش دروازه‌بان شان نام بردند.

 در هر صورت‌ استقلال باز هم از مرحله حذفی کنار رفت که اگر واقع بین باشیم، این تیم همان روزی که لیگ ایران به پایان رسید و فرهاد مجیدی بارها فریاد زد و گفت؛ آقایان خواب نمانید، برای بازی  با الهلال باید از الان بازیکن گرفت و قرارداد بازیکنان را هم تمیدید کرد، ولی خیلی ها خواب بودند و حرف های سرمربی را جدی نمی گرفتند! باید پذیرفت، استقلال روزی حذف شد که بازیکنانش جلو هواپیما برگشت خوردند و به امارات نرفتند! باید قبول کرد، استقلال وقتی حذف شده که ستاره مرحله گروهی ( فرشید اسماعیلی ) به دلیل مشکلات شخصی! با مدیرعامل مجبور شد از روی سکوها شکست تیمش را تماشا کند. استقلال روزی حدف شد که دیاباته و میلیچ به خاطر طلب شان زودتر از پایان لیگ ایران را ترک کردند! استقلال روزی حذف شد که مدیران قایدی را فروختند تا "پز" ترانسفر او را بدهند! استقلال روزی حذف شد که مسعود ریگی را فراری دادند! استقلال روزی حدف شد که مجیدی فریاد می زد ولی گوش شنوا و اراده‌ ای برای حل مشکلات وجود نداشت!

به قلم علی مسعودی

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.