کاترینا مونزول، داور زن اوکراینی امشب اتفاقی تاریخی در دنیای فوتبال را رقم زده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دیدار امشب مرحله مقدماتی جام جهانی بین دو تیم انگلیس و آندورا از یک جنبه تاریخی خواهد بود، زیرا برای اولین بار سه زن کل تیم داوری این مسابقه را تشکیل خواهند داد. کاترینا مونزول، داور اوکراینی قضاوت این دیدار را بر عهده دارد و هموطنانش مرینا استریلتسکا و سویتلانا گروشکو کمک داوران این بازی هستند. همچنین استفانی فراپارت از فرانسه، مسئول کمک داور ویدئویی است.

 

مونزول 40 ساله یک داور مشهور بین المللی است که بیش از 16 سال داور مسابقات بین المللی بوده و در مسابقات قهرمانی زنان اروپا و مسابقات جهانی قضاوت کرده است. مونزول از سال 2016 در لیگ برتر اوکراین فعالیت کرده و اولین داور زن در بالاترین سطح فوتبال مردان در این کشور لقب گرفت.

 

 

در ژانویه 2020 مونزول جایزه بهترین داور از سوی فدراسیون این کشور را از آن خود کرد. او همچنین وقتی قضاوت دیدار بین اتریش و جزایر فارو را در مارچ امسال بر عهده گرفت، تبدیل به دومین داور زنی شد که در بازی های انتخابی جام جهانی مردان داوری کرده است.  فراپارت که روز قبل از آن دیدار بازی بین هلند و لتونی را قضاوت کرده بود، اولین لقب گرفت.

 

مونزول و فراپارت دو داور زنی هستند که در بالاترین سطح فوتبال در کشورهای خود مشغول به کار شده و در اوایل سال جاری توسط پیرلوئیجی کولینا، داور افسانه ای ایتالیا نیز مورد ستایش قرار گرفتند.

 

رئیس کمیته داوران فیفا و عضو کمیته داوران یوفا گفت: "اگرچه آنها در گذشته در مسابقات مهم مردان در کشور خود نیز داوری کرده بودند، اما قضاوت برای اولین بار در مرحله مقدماتی جام جهانی فوتبال اتفاقی ویژه و افتخارآمیز است. آنها در سالهای اخیر به سختی تلاش کرده و به این دلیل به عنوان داور این مسابقات انتخاب شده اند."

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.