فرهاد به دنبال امتیاز ۱۲ و فجر در پی دومین پیروزی؛

از هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر، دو تیم استقلال و فجر شیراز در استادیوم حافظیه شیراز به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

این دیدار در شرایطی برگزار خواهد شد، که آخرین بار این دو تیم ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۲ در دور رفت لیگ برتر دوره سیزدهم در همین ورزشگاه به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۴ بر ۲ به سود استقلال پایان یافت که از آن دیدار بیش از ۳۰۰۰ روز می‌گذرد. 

شرایط دو تیم در این دیدار متفاوت است، شاگردان فرهاد مجیدی مقتدرانه لیگ را آغاز کردند و پس از گذشته سه هفته، با ۹ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان صدرنشین در رده دوم جدول رده‌بندی قرار گرفته است، آبی‌ها با سه کلین شیت و ۴ گل زده سه پیروزی شیرین را در برابر هوادار، ذوب‌آهن و تراکتور جشن گرفت و حالا در حافظیه در پی کسب امتیاز ۱۲ خواهد بود.

شاگردان علی‌اصغر کلانتری در فجر شیراز هم پس از دو هفته ناکامی در برابر گل‌گهر و نساجی، هفته سوم طعم پیروزی برابر صنعت نفت آبادان را جشیدند و حالا در یکی از سخت‌ترین جدال‌های خود، در برابر استقلال مدعی در پی کسب دومین پیروزی فصل خود خواهند بود.

فجر و استقلال در لیگ برتر کلا ۲۴ بازی با هم برگزار کردند که حاصل آن ۱۲ بازی استقلال برده، ۹ بازی مساوی شده و سه بازی هم فجر به سود خود تمام کرده است، این در حالی است که فجریها در پایان لیگ برتر دوره سیزدهم با سطح اول فوتبال ایران خدا حافظی کردند و پس از هشت  سال به لیگ برتر دوره ۲۱ رسیدند.

فرهاد مجیدی که هم اینک به عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال نشسته است با زدن ۶ گل بهترین گلزن در دیدارهای میان این ۲ تیم در لیگ برتر است، همچنین، فراز فاطمی، مهدی رجب‌زاده و علی علیزاده هم با سه گل برترین گلزنان فجر در مصاف با استقلال هستند.

در هر حال بابد منتظر ماند و دید سی‌چهارمین مصاف آبی‌پوشان پایتخت با کاکوهای شیراز چه خواهد شد، آیا استقلالِ فرهاد، موفق به کسب چهارمین پیروزی متوالی خواهد شد یا فجری‌ها ترمز ابن استقلال را می‌کشند.

محمدرضا ولی زاده

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.