پس از بازدید مسئولان فدراسیون فوتبال از قطر، سه کمپ و هتل به کمیته برگزاری مسابقات معرفی شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مجتبی خورشیدی،‌ مدیر تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگویی، درباره بازدید از کمپ و هتل‌های کشور قطر برای اسکان تیم ملی فوتبال ایران در این کشور در خلال برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر گفت: در این بازدید ۳۸ کمپ به ما معرفی شده بود که از این تعداد ۲۵ کمپ قبلا توسط تیم‌های ملی مختلف رزرو شده بود. در نتیجه از ۱۳ کمپ مختلف بازدید داشتیم و گزینه‌های خودمان را نهایی کردیم و سه کمپ موردنظر خودمان را به کمیته برگزاری مسابقات اعلام کردیم.

او درباره انتخاب کمپ الریان به عنوان اولین گزینه تیم‌ملی اظهار کرد: الریان یکی از گزینه‌هاست. ما دو گزینه دیگر را هم معرفی کردیم که اجازه بدهید نام نبریم تا در نهایت یک از گزینه‌ها نهایی شود. باید ببینیم کدام یکی از کمپ و هتل ها را برنده می شویم. بعد از قرعه کشی جام جهانی که در روز اول آوریل برگزار می‌شود، کمپ و هتل تیم‌ها هم نهایی خواهد شد.

خورشیدی در واکنش به این سوال که آیا دیگر تیم‌های ملی حاضر در جام جهانی کمپ و هتل خود را نهایی کرده‌اند؟ گفت: همه گزینه‌های مدنظر خود را اعلام کرده‌اند. هیچ کس هم خبر ندارد که کدام تیم چه مکانی را انتخاب کرده است. ما مقداری کند و کاو کردیم و فهمیدیم که قطر، برزیل، آرژانتین و ... کجا را انتخاب کرده‌اند.

او در پاسخ به این سوال که آیا دراگان اسکوچیچ هم در جریان فرآیند تصمیم گیری برای انتخاب کمپ و هتل تیم ملی قرار داشت؟ گفت: ما با آقای اسکوچیچ هم صحبت کردیم. به خصوص دقیقه به دقیقه با آقای عزیزی خادم در تماس بودیم و خودشان این فرآیند را کنترل می‌کردند. به اسکوچیچ ایمیل زدیم و او هم جواب ما را داد و در نهایت تصمیم گیری نهایی انجام شد.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به این سوال که انتخاب هتل و کمپ مناسب بر اساس چه معیارهایی انجام می‌شود؟ گفت: موارد بسیاری است. ۳۰ مورد نوشته بودیم و بر اساس آن تصمیم گرفتیم. انتخاب هتل از نگاه یک توریست با انتخاب یک تیم متفاوت است. هتل مدنظر تیم ملی باید استانداردهای یک تیم ورزشی را داشته باشد. مواردی مانند فاصله هتل تا زمین تمرین و امکاناتی مانند سالن غذاخوری و جلسات مجزا مدنظر است. با توجه به اینکه می خواستیم تیم ما در آرامش باشد و موارد مختلف لحاظ شود، سه انتخاب نهایی خودمان را اعلام کردیم.

در دوره گذشته جام جهانی روسیه، تیم ملی ایران در کمپ لوکوموتیو مسکو روسیه اقامت داشت که توسط ایتالیا رزرو شده بود اما به علت ناکامی این تیم در صعود به جام جهانی، تیم ملی ایران توانست از این کمپ استفاده کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.