مصاحبه امروز دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی با خبرگزاری ایسنا دو نکته مهم دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اسکوچیچ در یکی از معدود گفتگوهایش بعد از دو دیدار پیروزی بخش ایران مقابل لبنان و سوریه در حالی به سوالات خبرنگار ایسنا پاسخ داده که او موفق شده چالش بزرگی را از سر بگذراند و جالب اینکه حالا به صورت رسمی اعلام می کند که مهدی طارمی در فهرست ایران در جام جهانی حضور خواهد داشت و مسئله میان این دو با گفتگو و تعامل حل شده است.

با این حال، نکته مهم صحبت های اسکوچیچ، پرهیز از ساده انگاری حریفان و اخطار به بازیکنان تیم ملی برای مسابقات باقی مانده در رقابت های مقدماتی جام جهانی است و اینکه همه باید بدون غرور با حداکثر مسئولیت پذیری و جدیت در زمین حاضر شوند. گفتگوی او را بخوانید:

سوال: آیا تدارکی برای جشن صعود به جام جهانی دیده‌ شده؟

از این موضوع آگاهیم که از دید مردم کار صعود به جام جهانی یکسره شده و همه انتظاری به حق دارند تا برای موفقیت‌های کسب شده جشن بگیریم و شادی کنیم. این موضوع را هم فراموش نکرده‌ایم که در شرایطی تقریباً غیرممکن توانستیم ورق را برگردانیم و همه چیز را به مسیر درست برگردانیم. به تیمم افتخار می‌کنم که در طول این مدت چنین ثباتی به نمایش گذاشت. منکر این حقیقت نیستیم که با هدفمان فاصله‌ای بسیار اندک داریم، اما در بازی‌های کلیدی پیش‌روی تیم ملی، اجازه نخواهیم داد به خاطر نتایج خوب گذشته دچار غرور کاذب شویم، شخصاً هیچگونه سهل‌انگاری‌ای را برنمی‌تابم. از بازیکنانم می‌خواهم با مسئولیت‌پذیری، جدیت و تمرکز حداکثری برای این مسابقات مهیا شوند چراکه هنوز یک قدم تا هدفمان باقی مانده است.

علاوه بر این، باید اهدافی بزرگتر از صعود به جام جهانی برای خود متصور شویم، منظورم این است که باید خودمان را آماده رویارویی‌ با هر آنچه در مسیرمان پیش آمد بکنیم. ما باید دوباره از صفر شروع کنیم و یک لحظه را هم برای بهتر شدن از دست ندهیم. دقیقاً به همین خاطر است که از تمامی اعضای تیم ملی می‌خواهم با تلاشی مضاعف و انگیزه‌ای بالا نقششان را ایفا کنند. از تمامی نفرات می‌خواهم تا در بهترین سطح ممکن باهم همدل و متحد باشند، و وقتی هدفمان به طور قطع محقق شد، زمان برای برپایی جشن صعود هم خواهیم داشت.

سوال: چه زمان به ایران می گردید؟

خیلی زود، طی چند روز آینده. تعطیلات سال نو را در کنار خانواده‌ام گذراندم و کمی استراحت کردم. اما در همین مدت هم از پیگیری بازی‌های لیگ ایران و بازی تمامی بازیکنانمان در جای‌جای دنیا غافل نبودم و همه را کاملاً پیگیری کرده‌ام. برای ادامه این مسیر بیش از پیش پرانگیزه‌ام.

سوال: از لیست تیم ملی برای بازی با عراق و امارات چه خبر؟

هنوز برای اعلام لیست زمان داریم. وقتی به ایران برگردم آخرین شبهات و علامت سوال‌ها را بررسی خواهیم کرد و لیست نهایی اعلام خواهد شد. شاید ذکر این نکته برای فوتبال دوستان ایرانی خالی از لطف نباشد که مهدی طارمی در لیست حضور خواهد داشت. با این حال، انتظارات بسیار بالایی از او دارم و دوست دارم مهدی توقعات را برآورده کند. طارمی برای تیم ما بازیکن مهمی است و باید اعلام کنم که خوشبختانه از راه تعامل و صحبت توانستیم با در نظر گرفتن منافع تیم ملی موضوع را حل‌وفصل کنیم.

سوال:هیچ دغدغه یا نگرانی برای بازی‌های در پیش دارید؟

سلامت، آمادگی و بازی کردن مداوم بازیکنان در باشگاه‌هایشان همواره دغدغه‌ام بوده است چرا که این مسائل بسیار حائز اهمیتند. اما با توجه به شخصیت تیمی و قابلیت‌هایی که تیم ما دارد، جای هیچ نگرانی نیست. از صمیم قلب به تک‌تک نفراتم اعتماد دارم.

سوال: آرزویی برای سال جدید میلادی دارید؟

امیدوارم ویروس کرونا از بین برود و ما هم بتوانیم نتایج تیم ملی ایران در سال 2021 را در سال جدید نیز تکرار کنیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.