کمیته انضباطی فیفا دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی کشورمان را به دلیل رفتار ناپسند در دیدار با لبنان یک جلسه از همراهی تیم ملی محروم کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی با حکم فدراسیون جهانی فوتبال فیفا، یک جلسه از همراهی ایران محروم شد.

به گزارش پارس فوتبال، فریاد خشم و شادی دراگان اسکوچیچ پس از گل تساوی سردار آزمون در دیدار برابر لبنان، کار دست سرمربی تیم ملی داد و حالا او باید پس از دیدار برابر سوریه، یک جلسه محرومیت دیگر را نیز پشت سر بگذارد و بدین ترتیب او در بازی با عراق نیز غایب خواهد بود.

امروز کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال فیفا اقدام به اعلام آرای انضباطی بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر کرده که یکی از آرا صادره مربوط به سرمربی تیم ملی ایران است. طبق آنچه که در حکم فیفا آمده، دراگان اسکوچیچ به دلیل رفتار غیرورزشی‌اش در قبال حریف که در بازی با لبنان در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱ (۲۰ آبان) داشت، یک جلسه از همراهی تیم ملی محروم و مبلغ پنج هزار فرانک سوئیس هم جریمه نقدی شد.

در جریان دور پنجم از مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، تیم ملی در استادیوم شهر صیدا به مصاف لبنان رفت و تا دقایق پایانی با یک گل از حریف عقب بود. وقت کشی های میزبان و برخی از حواشی به وجود آمده از سوی لبنانی ها در کنار زمین باعث شد تا به محض به ثمر رسیدن گل تساوی توسط سردار آزمون، سرمربی تیم ملی دست به شادی بزرگی زده و رو به نیمکت لبنانی ها خوشحالی اش را نشان دهد.

مسئله ای که با گوشزد داور چهارم به داور وسط همراه شد و اسکوچیچ با اخراج از روی نیمکت، کار را از روی سکوها ادامه داد و علاوه بر دقایق تلف شده آن مسابقه، دیدار برابر سوریه را نیز از دست داد و این ماریو تات دستیار اسکو بود که در آن بازی تیم ملی را از کنار زمین هدایت می کرد.

به این ترتیب و با حکمی که فدراسیون جهانی فوتبال اعلام کرده است، سرمربی کروات تیم ملی ایران در بازی بعدی ایران از دور هفتم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ برابر عراق، قادر به نشستن بر روی نیمکت تیم ملی نیست. دیداری که قرار است ۷ بهمن در استادیوم آزادی تهران برگزار شود.

هم اکنون ایران با ۱۶ امتیاز صدرنشین گروه است و در صورت پیروزی برابر عراق و توقف امارات مقابل سوریه، شاگردان اسکوچیچ صعود خود به جام جهانی را در فاصله ۳ بازی تا پایان مرحله مقدماتی قطعی و رسمی خواهند کرد و در آن حالت، سرمربی کروات نمی تواند در روز جشن صعود به جام جهانی قطر، کنار شاگردانش باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.