پایان شکست ناپذیری تیم ملی با دراگان؛

تیم ملی ایران بعد از 15 بازی، اولین شکست خود را با هدایت سرمربی کروات متحمل شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

شروع کار دراگان اسکوچیچ با تیم ملی ایران بسیار توفانی بود. در حالی که تیم ویلموتس با کسب نتایج ضعیف در آستانه حذف از دور دوم انتخابی جام جهانی 2022 قرار گرفته بود، اسکوچیچ و شاگردانش بازی های پایانی را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا تیم ملی به دور نهایی انتخابی صعود کند.

حضور در یک گروه مناسب باعث شد تیم ملی دردسر زیادی برای صعود نداشته باشد و در فاصله سه هفته مانده به پایان کار، بلیط قطر را به نام خود رزرو کند. پشت سر گذاشتن بازی ها بدون باخت، یکی پس از دیگری، رکوردی قابل توجه به نام مربی کروات ایران ثبت کرد تا او روی هوا صعود به جام جهانی را جشن بگیرد.

صعود زودهنگام به جام جهانی بدون شکست و پیروزی در تمامی بازی ها به غیر از یک بازی (مساوی با کره در تهران) اسکوچیچ را صاحب بهترین آمار میان مربیان ایرانی در طی چند دهه اخیر کرد. تیم ملی با هدایت او در 15 بازی صاحب 14 برد و یک مساوی شد تا به تیمی شکست ناپذیر با سرمربی کرواتش تبدیل شود.

در اولین بازی سال 1401 اما رکورد رویایی اسکوچیچ با تیم ملی بالاخره متوقف شد و شاگردان این مربی در سخت ترین بازی خود در دور نهایی انتخابی جام جهانی 2022 با دو گل مغلوب کره جنوبی شدند. به این ترتیب ملی پوشان فوتبال کشورمان برای اولین بار بعد از قطع همکاری فدراسیون با ویلموتس، طعم شکست را چشیدند؛ شکستی که صفر طلایی اسکوچیچ را پاک کرد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.