یک رسانه آمریکایی نوشت تیم ملی ایران بیشتر از اینکه بازی‌های تماشایی ارائه کند، از استحکام خوبی بهره می‌برد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی فوتبال ایران در مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر با انگلیس، آمریکا و برنده بازی پلی‌آف قاره اروپا (یکی از تیم‌های ولز، اوکراین یا اسکاتلند) همگروه شد تا رقابتی حساس در گروه B مسابقات به وجود بیاید.

سایت ورزشی «Sports Illustrated» آمریکا درباره قرعه شاگردان گرگ برهالتر در قطر نوشت:‌ «آمریکا باید دور گروهی را با دیدار مقابل رقیب ژئوپولیتیکی خود یعنی ایران به پایان برساند؛ تیمی که با برتری در لیون، آمریکا را از جام جهانی 98 حذف کرد.

تیم ملی ایران تحت هدایت دراگان اسکوچیچ بیشتر از اینکه تیمی تماشایی باشد، مستحکم است. این تیم در 10 دیدار خود در مرحله دوم انتخابی جام جهانی، 15 گل به ثمر رسانده و چهار گل دریافت کرده است. ایران تاکنون دو بار طعم پیروزی در جام جهانی را چشیده که یک بار در سال 98 مقابل آمریکا رقم خورده است. این تیم صدرنشین قاره آسیاست و مقابل آمریکا به یک برد و یک تساوی رسیده است. ایران سابقه قهرمانی آسیا در سال‌های 1968، 1972 و 1976 را دارد.

انگلیس در دو دیدار قبلی خود با آمریکا در جام‌های جهانی، مقابل این تیم پیروز نشده و با خطر دست‌کم گرفتن این تیم آشناست. مطابق رده‌بندی فدراسیون جهانی فوتبال، گروه B سخت‌ترین گروه جام به شمار می‌رود و متانت ستودنی ساوت‌گیت، مانع اعتمادبه‌نفس بیش از حد انگلیسی‌ها می‌شود».

برنامه دیدارهای گروه B جام جهانی 2022 به شرح زیر است:

30 آبان

انگلیس - ایران، ساعت 16:30، ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه

آمریکا - پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند)، ساعت 22:30، ورزشگاه احمد بن علی

4 آذر

پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) - ایران، ساعت 13:30، ورزشگاه احمد بن علی

انگلیس - آمریکا، ساعت 22:30، ورزشگاه البیت

8 آذر

پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) - انگلیس، ساعت 22:30، ورزشگاه احمد بن علی

ایران - آمریکا، ساعت 22:30، ورزشگاه الثمامه

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.