فرهاد مجیدی برای سومین سال متوالی از فتح جام حذفی بازماند و باز هم یک دروازه‌بان ستاره حریف مقابل آبی‌ها بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در شرایطی که پس از حذف پرسپولیس از جام حذفی، هواداران استقلال بیش از هر زمان دیگری به کسب قهرمانی حذفی امیدوار شده بودند اما این نساجی بود که در آزادی جشن شادی و صعود به راه انداخت؛ آن هم با درخشش علیرضا حقیقی در خط دروازه.

این اولین بار نبود که فرهاد مجیدی درخشش یک دروازه‌بان در جام حذفی مقابل تیمش را نظاره می‌کرد. در فینال سال ۹۹ درحالی که تراکتور به شکلی غافلگیر کننده سه گل در نیمه اول زده بود عقب نشست تا استقلال زمان زیادی را با داشتن مالکیت توپ به خلق موقعیت بپردازد. در این میان محمدرضا اخباری که با قهر رشید مظاهری به دروازه برگشته بود، علی‌رغم دریافت دو گل نمایشی مثال زدنی داشت و اجازه نداد استقلال کار را به تساوی بکشاند.

در فینال سال ۱۴۰۰ نوبت محسن فروزان بود که قهرمانی را از فرهاد و شاگردانش بگیرد. فروزان در دقیقه ۱۲۰ به عنوان یار تعویضی به بازی رفت و وظیفه‌اش را به خوبی با گرفتن پنالتی داریوش شجاعیان انجام داد و فولاد را به قهرمانی رساند.

حالا استقلال نه در فینال و بلکه در یک چهارم پایانی باز هم با درخشش یک دروازه‌بان طعم شکست و حذف را می‌چشد. حقیقی که در طول بازی سیوها و خروج‌ها بسیار خوبی داشت در ضربات پنالتی هم تاثیر مستقیمی در صعود نساجی داشت و با مهار پنالتی آمانوف لنز تمام دوربین‌ها را به سمت خود جذب کرد.

سه دروازه‌بانی که مانع از کامیابی استقلال در جام حذفی در سه سال اخیر شده‌اند سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی را نیز در کارنامه دارند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.