چهار برد و دوازده باخت حاصل کار پرسپولیس است که پرونده جنجالی دیدارهایش به کمیته انضباطی می رود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به غیر از این سه سال که هر موقع دیدار  های پرسپولیس جنجالی شده سرخ ها پیروز این میدان بوده اند را اگر فاکتور بگیریم در مجموع سرخ ها بیشترین ضرر را در دیدار های که به کمیته انظباطی رفته است را داشته اند پس برای یادآوری بیاید باهم مرور کنیم.

۱.سال ۱۳۴۸ ودر مسابقات باشگاه های تهران تیم فوتبال پرسپولیس از استقلال یک بر صفر عقب بود که گل مساوی را زد ،داور گل را نپذیرفت و بازی بهم خورد .و نتیجه سه بر صفر به نفع استقلال شد .سرخ های پایتخت در اعتراض به این حکم هفته بعد مقابل برق قرار نگرفت تا این دیدار هم سه بر صفر به نفع برق شود تا در جدول نهایت سقوط را داشته باشند.

۲.در سال ۴۹ بازی بین پرسپولیس و تاج در نیمه نهایی لیگ منطقه ای ،بر اساس حکم انضباطی، سه بر صفر به سود حریف شد.با این رای انضباطی استقلال برنده شد و به فینال رفت و قهرمانی را به دست آورد.

۳.در سال ۵۵ دیدار پرسپولیس و شهباز به علت حضور غیر قانونی بازیکنی به نام بهمن کردان سه بر صفر به سود پرسپولیس اعلام شد و اگر پرسپولیس برنده این دیدار نمی شد، حداکثر در جدول رده بندی لیگ این سال به جای رده دوم به رتبه سوم می رسید.

۴.در سال ۶۰ ودر مسابقات باشگاه های تهران پرسپولیس بنا به اعتراضش به هیات فوتبال تهران در مسابقه با هما در بازی شرکت نکرده و سه بر صفر بازنده اعلام شد .اگر در همان سال نتیجه این دیدار برعکس می شد، پرسپولیس آن سال قهرمانی را به دست می آورد.

 

۵.در سال ۶۲ پرسپولیس در مسابقات تهران  پرسپولیس مقابل شاهین ۵ بر ۲ برنده شد اما رای کمیته انظباطی سه بر صفر به سود شاهین اعلام شد. بر این اساس پرسپولیس قهرمانی را ازدست داد و عنوان دومی را گرفت.

۶.در سال  ۶۴ سه مسابقه در باشگاه های تهران به سود حریفان این تیم تغییر پیدا کرد

پرسپولیس برابر بوتان ،پتروشیمی و راه آهن سه بر صفر بازنده اعلام شد .البته پرسپولیس به پتروشیمی باخته بود اما در دو بازی دیگر را شکست داده بود.

۷.در سال ۷۲ پرسپولیس به شدت درگیر بازی های خودش و تیم ملی به طور همزمان بود زیرا سرمربی هر دو تیم یک نفر بود!

علی پروین در این سال به دلیل ازدحام جدول مسابقات سرخ های پایتخت مقابل نساجی مازندران به میدان نرفته و سه بر صفر بازنده اعلام شد. علی پروین در این دیدار فکر می کرد، چون سرمربی تیم ملی هست غیبت اش در این دیدار ضرری ندارد اما صفی زاده که تازه رئیس فدراسیون شده بود، زیر بار حرف سرمربی تیم ملی نرفت.

۸. در سال ۷۳ پرسپولیس عملکرد رویایی در مسابقات لیگ کشور داشت .این تیم در مسابقات جدول خود بطور قابل ملاحظه اول شد .تیم کشاورز تیم دو این گروه بود ،در گروه مقابل سایپا اول و استقلال دوم بود در نیمه نهایی پرسپولیس مقابل استقلال ایستاد .مسابقه تا اواسط نیمه دوم دو بر صفر به سود استقلال بود .اما در ادامه اشتباه داور مسابقه بازی را مساوی کرد در ادامه پرسپولیسی ها اعتراض کردند و بازی تعطیل شد و سه بر صفر به نفع استقلال شد و استقلال قهرمان کشور شد.

۹.در جام حذفی سال ۷۵ و در حالی که پرسپولیس به نیمه نهایی رسیده بود انصراف اش از ادامه مسابقات منجر به صعود برق شیراز به فینال شد.

۱۰.در جام حذفی سال ۷۸ هم بعد از ۲ برد در ۲ مرحله اول در یک چهارم پرسپولیس برابر بهمن بازی نکرده و سه بر صفر بازنده اعلام شد.

۱۱.در مسابقات فوتبال کشور در سال ۷۷ تیم پرسپولیس رای انضباطی به سود خود گرفت در این مسابقات پرسپولیس برابر فولاد قرار گرفت که این مسابقه به دلیل انتخابات شورا ها انجام نشد و پرسپولیس سه بر صفر برنده شد.

۱۲.بعد از ماجرای پرسپولیس و شموشک نوشهر در سال ۸۰ که منجر به سقوط ورزشگاه شد، پرسپولیس به احترام رقیب و تماشا گرانش در میدان حاضر نشد و تیم رقیب صعود کرد.

۱۳.در بازی های لیگ پنجم یک اتفاق بین المللی رخ داد و آن هم شکایت کریستوفر ره لیبریایی فیفا ۶ امتیاز از پرسپولیس گرفت و پرسپولیس که در رده بندی جدول ۹ بود به رتبه سیزدهم تنزل یافت.

۱۴ در جریان مسابقات لیگ هفتم بار دیگر جریانات انظباطی دخالت داشت .پرسپولیس در صدر بود که خبر شکایت رافائل ادریو ۶ امتیاز از این تیم کسر کرده است .اگر گل دقیقه ۹۷ سپهر حیدری نبود سپاهان قهرمان می‌شد.

۱۵.در مسابقات سوپر جام سال ۹۷ استقلال در مقابل پرسپولیس حاضر نشد تا این دیدار سه بر صفر به نفع سرخ ها شود و جام به آنها برسد.

۱۶. در جریان لیگ ۱۹ و در اوایل کرونا سپاهان مقابل پرسپولیس با کمی تاخیر به میدان آمد که همین بهانه برای سه بر صفر شدن بازی به سود پرسپولیس کافی بود.

۱٧. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم یک برد سه بر صفر دیگر به سود پرسپولیس رقم می خورد یا انفاق دیگری رخ می دهد که باید منتظر رای سه بر صفر به سود سرخ ها باشیم!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.