تمایل کیلیان امباپه به جدایی نیمار، محل مناقشه این ستاره فرانسوی با لیونل مسی شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

از زمان تمدید کیلیان امباپه با پاری سن ژرمن، شایعاتی وجود داشت که این بازیکن فرانسوی قدرت رهبری اتفاقات فوتبالی در باشگاه را در اختیار خواهد گرفت و می تواند در مورد تصمیمات کلان در پاری سن ژرمن نظر بدهد. البته ناصر الخلیفی، مالک متمول پاریس چندی قبل و مطابق انتظار این شایعه را تکذیب کرد. اما به نظر می رسد کیلیان امباپه فرانسوی در مورد آینده نیمار با لیونل مسی به اختلاف و مشکل برخورده و شرایط در رختکن پاری سن ژرمن چندان مساعد نیست. 

از همان زمان اعلام خبر تمدید قرارداد کیلیان امباپه، اخباری مبنی بر این منتشر شد که این ستاره فرانسوی ترجیح می دهد نیمار به دلیل بی انضباطی مکرر و شرایط نامناسب فیزیکی، از ترکیب خارج شده و پاریس را به مقصد تیم دیگری ترک کند. این شایعات باعث بروز اختلاف و تنش بین این بازیکن و لیونل مسی شده و ستاره آرژانتینی مخالف جدایی نیمار بوده است. 

مسی و نیمار از دوران حضور در بارسلونا دوستانی بسیار نزدیک و صمیمی به شمار می آیند و بی تردید یکی از دلایل انتقال لیونل مسی به پاری سن ژرمن نیز حضور نیمار در رختکن این تیم بود. اما امباپه از فضای متمایل به بازیکنان اهل آمریکای جنوبی رختکن چندان راضی نبوده و تصور می کند رفتن بازیکنانی مانند نیمار، کیلور ناواس و لئاندرو پاردس به سود تیم است.

البته ناصر الخلیفی در مراسم معارفه کریستوف گالتیه این شایعات را رد نکرده و گفت: "بازیکنانی که در این پروژه قرار نمی گیرند، باید باشگاه را ترک کنند. برخی از این موقعیت سوء استفاده کرده اند، اما هدف چند سال آینده این است که فقط بازیکنان پاریسی در تیم ما حضور داشته باشند. استعدادهای زیادی در منطقه وجود دارد و بهترین بازیکنان پاریس شایسته بازی برای پاری سن ژرمن هستند. این کار زمان می برد، اما یک هدف اصلی برای ما است."

آیا نیمار پاری سن ژرمن را ترک می کند؟

با این تفاسیر و علیرغم اختلاف امباپه و لیونل مسی، به نظر نمی رسد که این بازیکن برزیلی از این باشگاه جدا شود. او تا سال 2027 قرارداد دارد و اگرچه رقم احتمالی فروش او نسبت به قیمت خرید ابتدایی در سال 2017 به میزان قابل توجهی کاهش یافته، اما جدایی از او گران تمام می شود؛ زیرا تیم پاریسی باید 32 میلیون دلار در هر فصل به او غرامت بپردازد و در این شرایط جدایی نیمار چندان منطقی به نظر نمی رسد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.