بعد از سال ها بالاخره سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا و میشل پلاتینی هر دو از اتهام فساد تبرئه شدند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا و میشل پلاتینی، اسطوره فوتبال فرانسه و رئیس سابق یوفا، هر دو روز جمعه توسط دادگاه سوئیس از اتهامات فساد مالی تبرئه شدند. سپ بلاتر که 17 سال هدایت فیفا را بر عهده داشت، توسط دادگاه جنایی فدرال در شهر بلینزونا در جنوب این کشور از اتهام کلاهبرداری تبرئه شد و این اتفاق در مورد میشل پلاتینی نیز رخ داد. این دو نفر که زمانی یکی از قدرتمندترین چهره‌های فوتبال جهان بودند، اتهامات مالی وارده به خود را رد کرده بودند و دادگاه نیز اظهارات بلاتر و پلاتینی را تصدیق کرد.

این اتهامات در ماه نوامبر و به دنبال تحقیقاتی که توسط دادستان در سال 2015 در مورد پرداخت 1.6 میلیون پوند رشوه توسط بلاتر در فوریه 2011 و از حساب فیفا به پلاتینی انجام داده بود، علیه آنها مطرح شد این پرونده باعث شد در سال 2015 سلطنت 17 ساله بلاتر به عنوان رئیس فیفا پایان یابد و البته امیدهای پلاتینی برای جانشینی او را نیز از بین ببرد. پلاتینی نیز در سال 2016 مجبور به ترک مسند ریاست یوفا شد.

سپ بلاتر صبح جمعه در خارج از دادگاه جنایی فدرال سوئیس گفت: "من در زندگی خود بی گناه نبوده ام، اما در این مورد بی گناه هستم." پس از صدور حکم، پلاتینی مدعی شد که به دنبال مجرمینی خواهد بود که منجر به تشکیل پرونده علیه او شده و حیثیت او را لکه دار کردند. او در این رابطه گفت: "در این پرونده، مقصرانی وجود دارند که در این دادگاه حاضر نشدند. ما دوباره یکدیگر را ملاقات خواهیم کرد، زیرا من تسلیم نخواهم شد و تمام راه را در جستجوی حقیقت خواهم پیمود."

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.