با وجود اینکه به نظر می رسد ده‌خیا همچنان شماره یک یونایتد باشد اما این باشگاه خرید یک دروازه بان دوم مطمئن را = در دستور کار دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به نظر می‌رسد که تغییرات بزرگی در پست دروازه بانی منچستریونایتد شاهد باشیم؛ البته با توجه به شرایط موجود، پیش بینی می شود، تصمیم بزرگ احتمالا یک فصل به تعویق بیافتد و ده‌خیا همچنان شماره یک شیاطین سرخ در شرایطی باشد که هندرسون هم به ناتینگهام فارست رفت.

دروازه بان 31 ساله اسپانیایی، بیش از یک دهه است که در یونایتد به عنوان مهره ای فیکس حضور دارد. او در این مدت پستی و بلندی ها و فشارهای گاها اهانت آمیزی را پشت سر گذشت و فصل قبل با وجود نمایش ضعیف تیم، یکی از بهترین ها بود.
ده‌خیا از زمانی که برای اولین بار در لیگ برتر به عنوان یک دروازه بان جوان و در عین حال فوق العاده با استعداد حضور پیدا کرد، شماره یک بی چون و چرای اولدترافورد به شمار می رفت. با این حال، حضور هندرسون در منچستر شرایط را به گونه ای کرده بود که به نظر می رسید، زمان پایان شماره یکی برای دروازه بان اسپانیایی فرا رسیده است.

مثل مبارزه یک بوکسور جوان با یک کارکشته قدیمی، هندرسون راندهای اول را با موفقیت پشت سر گذاشت اما در نهایت برد با ده‌خیا بود و یونایتد با او فصل را به سرانجام رساند. شاید هندرسون دوباره به منچستر برگردد، اما تصمیمی که تن هاگ در اولین روزهای حضورش به عنوان سرمربی یونایتد گرفت، در حقیقت، وضعیت را کاملاً روشن کرد.
استقبال از هندرسون پس از درخشش در شفیلد و بازگشت به منچستر خوب بود و او حتی شماره یک هم شد ولی ابتلا به کووید-19 و فرصتی که ده‌خیا برای بازگشت پیدا کرد، کافی بود تا او دوباره نیمکت نشین شود. حالا این دروازه بان در سال جام جهانی برای پیدا کردن فرصت بازی بهتر، دوباره اولدترافورد را ترک می کند تا شانس حضور در قطر را بالا ببرد.

سرمربی یونایتد مالاسیا، اریکسن و مارتینز را برای فصل جدید از آژاکس و به عنوان بخشی از پروژه باشگاه در مارکت تابستانی به خدمت گرفته است. در حالی که دی یونگ همچنان اولویت اصلی آنها در مقطع فعلی به شمار می رود اما به نظر می رسد که با جدایی قرضی هندرسون، خرید یک دروازه بان هم در دستور کار یونایتدی ها قرار گرفته است.

چند روز پیش بود که در جریان بازی دوستانه منچستر، فریاد تن هاگ سر ده‌خیا بابت بازی با توپ این دروازه بان، به سوژه ای برای مخاطبان فضایی مجازی تبدیل شد. البته با این وجود، دروازه بان اسپانیایی همچنان از جایگاه خوبی در تیم برخوردار است و این فصل هم به نظر نمی رسد دردسری متوجه حال او شود. با این وجود اما قطعا تن هاگ ریسک چنین شرایطی را به جان نمی خرد و یک دروازه بان دوم مطمئن را هم تیمش اضافه خواهد کرد تا با خیالی راحت اولین فصل از چالش بزرگ خود در جمع شیاطین سرخ را پیش ببرد.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.