مدیر تیم ملى فوتبال ایران معتقد است در فاصله کوتاه باقیمانده تا جام جهانى تیم ملى بیش از هر زمان دیگرى به اتحاد و همدلى نیاز دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حمید استیلی، مدیر تیم‌های ملی در خصوص اتفاقات هفته هاى گذشته پیرامون تیم ملى و موضوعات مطرح شده گفتگویی با سایت رسمی فدراسیون فوتبال داشته که در ادامه این مطلب آمده است؛

* با تخریب‌ها و کم‌لطفی‌ها بیگانه نیستم

اصل اول شفافیت و صداقت همه ماست که باید حقیقت را به مردم بگوییم و هیچ چیزى براى ما مهمتر از منافع ملى نبوده و نیست. من زمانى پیراهن پرافتخار تیم ملى کشورم را بر تن داشتم و الان افتخار خدمتگذارى به تیم ملى در جایگاه دیگرى را تجربه مى کنم. با برخى تخریب ها و کم لطفى ها بیگانه نیستم اما اگر شما به هدفى که دارید باور داشته باشید اینگونه کم لطفى ها را هم تحمل مى کنید.

* چهل سال به تیم ملی خدمت کردم

از زمان حضور در تیم امید تا همین امروز نزدیک به چهار سال در خدمت فدراسیون فوتبال بودم و یک ریال از دستمزد و حقوقم در تیم امید یا بزرگسالان دریافت نکردم. اینبار هم براى کمک به میرشاد ماجدى که یک چهره فوتبالى است آمدم و وظایفم به سرپرستى تیم محدود نبود بلکه سعى کردم از هر ارتباط و ظرفیتى که در اختیار داشتم براى کمک به تیم ملى استفاده کنم. وقتى تیم ملى به پرواز اختصاصى نیاز دارد یا مشکلات پشتیبانى و تامین اعتبارات مطرح مى شود احساس مسئولیت مى کنم چون همه ما کنار یکدیگر هستیم و یک وظیفه مشترک داریم.

* سرپرست مجری برنامه کادرفنی است

در بیش از سه دهه فوتبال حرفه اى با مربیان زیادى کار کردم و خودم سال ها در سطوح باشگاهى و ملى مربیگرى کردم. هر مربى سبک و روش خاص خودش را در هر اردو دارد. با توجه به شرایط اردوى قطر سرمربى تیم برنامه مورد نظر خودش را تنظیم کرد، اجبارى نبودن صبحانه یا عدم تعیین ساعت خواب ممکن است به نظر اسکوچیچ مناسب اردوى قطر و شرایط آب و هوایى آنجا بوده خصوصا در زمانى که تیم ما در ساعات ابتدایى شب تمرین مى کرد. کادر سرپرستى راسا در این خصوص قانونگذارى نمى کند بلکى مجرى برنامه کادر فنى است.

* به حوزه وظایفم آگاهی دارم

قرار نیست بر مبناى سلیقه و نظر شخصى خودمان در این مورد تصمیم گیرى کنیم بلکه وظیفه داریم مجرى برنامه سرمربى باشیم و این مسئله هم موضوع تازه اى نیست. این مسئله پیچیده اى نیست و به شکل کاملا حرفه اى با نظر سرمربى تیم اجرا مى شود. من حوزه وظایف خودم را مى شناسم و تلاشم این است تداخلى با تصمیمات سرمربى و کادر فنى در این حوزه ایجاد نشود.

* اختلاف نظر همه‌جا هست، دنبال مقصر نباشیم

در یک خانواده بدون شک اختلاف نظر و سلیقه وجود دارد اما نباید این تفاوت ها به شکاف و تقابل منجر شود. متاسفانه بعد از اردوى قطر برخى اتفاقات نامطلوب رخ داد که فدراسیون و تیم ملى را به حاشیه برد و حالا در فاصله کوتاه باقیمانده تا جام جهانى به دنبال یافتن مقصر هستیم. من معتقدم باید از این تجربه براى رفع مشکلات و یکدل شدن اعضاى تیم استفاده کنیم. فوتبالى ها همانطور که اتفاقات و درگیرى هاى فیزیکى داخل زمین را ساعتى بعد از مسابقه فراموش مى کنند یاد گرفته اند دلخورى ها و گلایه ها را براى رسیدن به موفقیت کنار بگذارند و متحد و یکدل شوند. درخواست من از همه اهالى فوتبال و رسانه ها این است که از اینجا به بعد همه موضوعات پیش آمده را پشت سر بگذارند. ما همه یک تیم هستیم از کادر مدیریتى و فنى تا بازیکنان و فرد فرد اعضاى تیم ملى و فدراسیون. ممکن است نظرات مختلف و متفاوتى داشته باشیم و براى همدلى و هماهنگى بیشتر به زمان بیشترى نیاز داشته باشیم.

* دیگر اختلافی بین بازیکنان نیست

من معتقدم این اتفاق بین بچه هاى تیم روى داده و مسائل هفته هاى قبل را فراموش کردند. دیگر فاصله یا اختلاف و دو دستگى وجود ندارد. بین کادر سرپرستى و فنى تیم هم هماهنگى و اتحاد لازم شکل مى گیرد تا در چارچوب وظایف خودمان یا حسن نیت عمل کنیم چرا که براى همه ما سربلندى و افتخارآفرینى ایران عزیز از هر چیزى مهمتر است و در این مسیر باید یک دل باشیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.