جواد نکونام می‌گوید به دلیل شرایط موجود در فوتبال ایران ترجیح داد کارش را در فولاد ادامه بدهد و شرایطی که این باشگاه برای او فراهم کرده، کمتر از تیم ملی نیست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

جواد نکونام در حاشیه پنجمین روز اردوی تیم فوتبال فولاد در ترکیه مقابل دوربین رسانه رسمی این باشگاه حاضر شد و ضمن ابراز رضایت از اردوی ترکیه، در خصوص شرایط تیمش توضیح داد.

سرمربی فولاد در این گفت‌وگو درباره وضعیت پاتوسی و کولیبالی نیز توضیحاتی ارائه داد و همچنین در مورد دلیل رد پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی صحبت کرد.

* شرایط تیمی خوبی داریم
شرایط خوب است. یک اردوی خوب در تهران داشتیم و اردوی دوم‌مان را در ترکیه برگزار کردیم. به نظرم شرایط تیمی‌مان خوب است و توانستیم از اردوی اول بازی دوستانه داشته باشیم. در این اردو هم یک بازی دوستانه خیلی خوب با یک تیم خوب داشته باشیم؛ تیم ام صلال شرایط خوبی داشت. یک بازی دیگر هم با الشحانیه داریم و اردو ترکیه به پایان می‌رسد و به ایران برمی‌گردیم و اردوی سوم‌مان را برگزار خواهیم کرد و سپس وارد مسابقات خواهیم شد.

* بعد از دو سال و نسبت به نیازمان بازیکن گرفتیم
خرید های ما نسبت به نیازمان بوده و متاسفانه یک رای ناعادلانه باعث شد که ما دو سال نتوانیم یار بگیریم و از این شرایط استفاده کنیم. تیم های دیگر در این دو سال در پیش فصل توانستند حداقل ۷ تا ۱۰ بازیکن بگیرند و در این سال ها تیم هایشان را تکمیل کنند. امسال سالی است که ما باید این کار را انجام بدهیم. درست است که پارسال در نیم فصل می‌توانستیم این یار بگیریم اما در‌نیم فصل یارگیری سخت. نسبت به نیازهایمان یار گرفتیم و سعی کردیم بالانسی را در تیم‌مان ایجاد کنیم که تیم شرایط ایده‌آلی داشته باشد. بازیکنانی را که مدنظرمان هستند جذب کردیم. به بازیکنانی که به آنها نیاز داشتیم نگاه ویژه ای داشتیم و توانستیم امسال جذب کنیم.

* در کمپ ترکیه به اهداف‌مان رسیدیم
از جناب مهندس ابراهیمی و اعضای محترم هیئت مدیره تشکر می‌کنم. همچنین از مدیریت باشگاه جناب آقای گرشاسبی که واقعا زحمت کشیدند تشکر ویژه می‌کنم که تمام خواسته های تیم را برآورده کردند و شرایط را طوری جلو بردند که از الان وظیفه ما فقط این است که برای رسیدن به هدف تلاش کنیم. به خاطر این اردوی ترکیه هم یک تشکر ویژه از مسئولین باشگاه، اعضای محترم هیئت مدیره و آقای گرشاسبی می‌کنم؛ شرایط خیلی خوبی داشتیم و فوق‌العاده بود. من کمپ های اردویی زیادی داشتم اما این یکی از کمپ های خوبی بود که رفتیم و توانستیم به اهداف‌مان برسیم.

* پاتوسی و کولیبالی در اردوی بدنسازی حاضر نشدند
همه می‌دانند صحبت های من شفاف و بدون پرده است. ما با مدیربرنامه های پاتوسی و موسی کولیبالی چندین جلسه داشتیم و حتی من به خاطر این بچه ها و اینکه حضور داشته باشم و شرایط را از نزدیک ببینم، از مسافرت به تهران آمدم و جلسه ای با رئیس محترم هیئت مدیره و آقای گرشاسبی داشتیم و صحبت کردیم اما متاسفانه ما برای موسی تقریبا دو هفته و برای پاتوسی سه هفته بی برنامه عمل کردیم و صحبت هایی انجام دادیم و تمام بهانه این بود که دوست ندارند در اردوهای بدنسازی باشند که این اردوها برای من خیلی مهم است و من دوست دارم بازیکن در دوران بدنسازی شرایط ایده‌آلی داشته باشد که وقتی بازی ها شروع می‌شود بهترین عملکرد را از لحاظ فیزیکی و بدنی داشته باشد ولی متاسفانه مخصوصا پاتوسی با اینکه ما قرارداد فرستادیم و امضا کرد و باشگاه برای او بلیت فرستاد که بیاید، این کار را انجام نداد و به بهانه های مختلف و بچگانه به اردو نیامد.

* لازم باشد بازیکنان بی انضباط را کنار می‌گذارم
ما با پاتوسی قرارداد داریم ولی متاسفانه در هیچکدام از اردوها شرکت نکرد و نظم و انضباط تیمی برای  من از همه چیز مهم تر این و این را در سال های اخیر‌ نشان داده‌ام. متاسفانه موسی هم دیر آمد و به خاطر نداشتن ویزا نتوانست در اردوی ترکیه در کنارمان باشد و کاملا غیرحرفه ای عمل کردند و من از عملکرد هر دو آنها ناراضی هستم و نسبت به برنامه ای که برای بازیکنان داشتیم، این دو بازیکن واقعا عقب هستند و حتی اگر نیاز باشد بازیکنان را کنار خواهم گذاشت چون نظم و انضباط در تیم من حرف اول را می‌زند که باید شرایط را در کنند. همه بازیکنان و همه تیم دوست دارند بیشتر استراحت کنند و کنار خانواده هایشان باشند اما آنها آمده‌اند و زحمت می‌کشند و تمرین می‌کنند اما این دو نیامدند و به باشگاه و تیم‌مان بی احترامی شده است. قطعا اگر هم در تیم باشند جرایم سختی برای آنها در نظر خواهیم گرفت چون علی‌رغم پول حرفه ای که می‌گیرند و شرایط حرفه ای که دارند کار کاملا غیرحرفه ای انجام دادند. باید در نظر داشته باشیم اولویت تیم‌مان از همه چیز مهم تر است.
* در حال مذاکره با دو بازیکن هستیم
بازی های دوستانه مخصوصا در لیگ قهرمانان آسیا خیلی به ما کمک می‌کنند منتها ما تقریبا سه چهار بازیکن‌مان نیستند که تیم کامل شود ولی امیدوارم در اردوی آخر این اتفاق بیفتد و همه کنار هم باشیم که‌ تیم‌ نهایتا کامل باشد. متاسفانه موسی و پاتوسی آن شرایط را داشتند و دو بازیکن هم در حال صحبت هستیم و امیدواریم به توافق برسیم تا تیم‌مان را برای این اردو کامل کنیم. قطعا این بازی های دوستانه بین‌المللی هم در لیگ ایران و هم در جام باشگاه ها به ما کمک خواهد کرد. از طرفی با توجه به اینکه ورود و خروج در تیم‌مان زیاد بوده، بچه ها در اردوی ترکیه با اخلاق و رفتار هم آشنا می‌شوند و دوستی هایشان بیشتر می‌شود؛ ما سعی می‌کنیم در دوران بدنسازی که بازیکن تحت فشار است و خسته می‌شود و تصمیم گیری برای مغز سخت است همه این اتفاقات رخ بدهد که در طول فصل مشکلات کمتری داشته باشیم و بتوانیم بهتر عمل کنیم.

* تیم ملی؟ با این شرایط ترجیح می‌دهم در فولاد باشم
اینکه من بین گزینه های تیم ملی کشورم باشم باعث افتخار است ولی باز هم تاکید می‌کنم من برنامه و شکل کاری خودم را دارم و ترجیح می‌دهم کاری را که خودم با آن خوشحالم و لذت می‌برم انجام بدهم. متاسفانه با شرایطی که فوتبال ما دارد، اصلا نمی‌دانیم چه کسی تصمیم گیرنده است و چه کسی می‌تواند کار انجام بدهد. وقتی کار دست کسی نیست و نمی‌دانیم در فدراسیون چه کاره هستند، من هم ترجیح دادم در‌ باشگاه فولاد باشم؛ شرایط حرفه ای که این باشگاه فراهم کرده، برای من کمتر از تیم ملی نیست. اینکه بتوانم مردم خوزستان را خوشحال کنم برایم موفقیت بزرگی است و به همین دلیل تمام تمرکزم روی فولاد است که امسال بتوانیم هواداران‌مان را خوشحال کنیم. برای تیم ملی کشورم آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم فوتبال‌مان از این شرایط سخت و عذاب آور نجات پیدا کند و بتواند موفق باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.