با وجود اضافه شدن سه بازیکن خارجی در اردوی ترکیه به جمع طلایی‌پوشان اصفهانی مورایس همچنان بازار را برای جذب دو بازیکن دیگر جستجو می‌کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

با پایان فصل بیست و یکم لیگ برتر که ناکامی بزرگی سپاهان با کسب رتبه سومی در دومین سال مربیگری محرم نویدکیا ثبت شد، چهره محبوب هواداران سپاهان تصمیم گرفت با وجود اینکه یکسال دیگر قرارداد داشت از مربیگری تیم کنار بکشد و در ادامه نیز جدایی سروش رفیعی، دانیال اسماعیلی‌فر، گئورگی گولسیانی و سجاد شهباززاده که طی فصول اخیر از بازیکنان کلیدی تیم بودند شرایط را نگران کننده کرد ولی با معرفی مورایس همه چیز در اصفهان دچار تغییر شد و نگاه امیدوارانه‌ای جای دغدغه روزهای پس از پایان فصل و سردرگمی‌ای که به وجود آمده بود را گرفت. 
میلاد زکی‌پور پیش از معرفی مورایس به عنوان اولین خرید سپاهان برای ترمیم نقاط ضعف به این تیم اضافه شد و ساعاتی پس از اعلام رسمی حضور مورایس نیز از جنجالی‌ترین خرید سپاهانی‌ها رونمایی شد که محمد دانشگر مدافع استقلال بود. 
محمد علی‌نژاد دیگر خرید سپاهان بود و در ادامه مطابق انتظار رامین رضائیان جانشین دانیال اسماعیلی‌فر شد که جای او را در پرسپولیس گرفته است. درنهایت نیز الویس کامسوبا، مانوئل فرناندز و رناتو داسیلویرا به عنوان سه خرید خارجی تیم معرفی شدند تا سپاهان برای حضور قدرتمندانه در لیگ بیست و دوم شکل گرفته باشد.
با وجود این خریدها و بازگشت نیما میرزازاد و علیرضا صادقی که به ترتیب در صنعت نفت آبادان و آلومینیوم اراک به صورت قرضی بازی می‌کردند، سپاهان همچنان در دو پست به بازیکن نیاز دارد.

*تمرکز روی یک دفاع وسط دیگر و یک مهاجم سایه 
ژوزه مورایس در حال حاضر محمدرضا مهدی‌زاده، محمد نژاد مهدی، محمد دانشگر و رناتو داسیلویرا برزیلی را در پست دفاع میانی در اختیار دارد ولی شنیده‌ها از اردوی سپاهان حاکی از آن است که کادر فنی تیم به دنبال جذب یک مدافع وسط دیگر است و ممکن است آخرین سهمیه خارجی نیز به او اختصاص داده شود. 
علاوه بر این وقتی به خط آتش سپاهان نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که در صورت محرومیت یا مصدومیت شهریار مغانلو بازیکنی که هم سطح این مهاجم باشد در اردوی تیم وجود ندارد و مورایس در صورتی که مغانلو را به هر دلیلی در اختیار نداشته باشد باید به سراغ علیرضا صادقی یا جوانانی نظیر آریا یوسفی برود که همین موضوع سبب شده کادر فنی پرتغالی سپاهان شرایط بازار ایران و همینطور بازیکنان خارجی را نیز برای از بین بردن دغدغه در این پست رصد کنند. البته که جذب یک بازیکن خارجی شش‌دانگ برای نیمکت نشینی و حضور ثابت شهریار مغانلو شاید عملی منطقی به نظر نمی‌رسد؛ پس شاید مورایس و دستیارانش منتظر خروجی تیم‌های لیگ برتری بمانند تا شاید تا تاریخ نهم شهریور ماه که زمان نقل و انتقالات تابستانی تمام می‌شود شرایط جذب یک مهاجم قابل اتکا مهیا شود.  

*جذب یک دفاع راست در اولویت دوم 
در پست دفاع راست نیز اگرچه سپاهان رامین رضائیان را به عنوان مهره‌ای تاثیرگذار در اختیار دارد ولی اینکه این بازیکن جانشین ندارد یکی دیگر از نگرانی‌های کادر فنی تیم خواهد بود. در این بین استفاده از بازیکنان آکادمی و یا استفاده از بازیکنان دیگر در پست غیر تخصصی دفاع راست نظیر محمد دانشگر می‌تواند گزینه‌ای محتمل در تفکرات مورایس باشد ولی جذب یک جانشین شایسته برای رضائیان جهت جلوگیری از تکرار اتفاقات سال گذشته در فشردگی مسابقات چندان هم دور از انتظار نخواهد بود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.