اریک تن‌هاخ، سرمربی منچستریونایتد، در قهرمانی یوناس وینگه‌گارد، دوچرخه‌سوار دانمارکی، در توردوفرانس امسال نقش داشته است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اریک تن‌هاخ، امسال تابستانی سخت‌، دشوار و پرتنش را پشت سر گذاشته است. این مربی هلندی نه تنها مجبور شد کشورش را ترک کرده و به کشوری دیگر مهاجرت کند تا سکان هدایت منچستریونایتد را بدست گیرد؛ او در عین حال، با وظیفه دشوار بازسازی شیاطین سرخ مواجه بود و همزمان با ماجرای جدایی احتمالی کریستیانو رونالدو دست و پنجه نرم می‌کند.

اما امروز خبر تازه‌ای منتشر شد که نشان می‌دهد این مربی 52ساله با همه مشغله‌های پرتعدادش، در نتیجه رقابت‌های دوچرخه‌سواری توردوفرانس امسال هم نقش داشته است.

یوناس وینگه‌گارد، قهرمان توردوفرانس 2022

رقابتهای توردوفرانس 2022 با قهرمانی یوناس وینگه‌گارد، دوچرخه‌سوار دانمارکی، به پایان رسید. مدافع عنوان قهرمانی، تادی پوگاچار، نتوانست از سد این دوچرخه‌سوار دانمارکی بگذرد و قهرمانی سال گذشته‌اش را تکرار کند.

وینگه‌گارد که برای تیم جامبو-ویسما رکاب می‌زند، برای اولین بار در دوران حرفه‌ای خود قهرمانی توردوفرانس را بدست آورد. اما او مدتها است برای رسیدن به این عنوان تلاش می‌کند.

مرین زیمان، مدیر فنی تیم دوچرخه‌سواری جامبو-ویسما، امروز در یک مصاحبه، به نکته‌ای عجیب اشاره کرد و گفت اریک تن‌هاخ، سرمربی منچستریونایتد، در تبدیل این تیم دوچرخه‌سواری به فاتح توردوفرانس نقش داشته است.

زیمان در این باره گفت:" کسی که در مسیر رسیدن به این موفقیت به من خیلی کمک کرد اریک تن‌هاخ بود. او از ورزشی می‌آید که با دوچرخه‌سواری از زمین تا آسمان متفاوت است. ولی من می‌خواستم از او درس بگیرم. می‌خواستم بدانم تاکتیک‌هایش را چطور طراحی می‌کند؟ می‌خواستم بدانم چه ذهنیتی نسبت به ورزش خودش دارد؟ قبل از اینکه برنامه تیمش در مسابقه را طراحی کند چه چیزی در ذهنش می‌گذرد؟ تماسها برقرار شد و من این فرصت را پیدا کردم که چندین بار با او صحبت کنم.

ما از اعضای کادر فنی اریک که در پشت صحنه، داده‌های مورد نیاز او را جمع‌آوری می‌کنند هم خواستیم در گفتگوها شرکت کنند. می‌خواستیم ببینیم برای بهتر شدن مدیریت تیم چه کار می‌شود کرد؟ ما جلسات متعددی برگزار کردیم که همه آنها در فصل زمستان برگزار شد. ولی یادتان باشد همانطور که مربیان فوتبال هر چقدر هم عالی باشند برای موفقیت‌، به بازیکنان بزرگ احتیاج دارند، ما هم بدون دوچرخه‌سواران درجه‌یک، دوچرخه‌سوارانی مثل وینگه‌گارد، نمی‌توانیم موفق باشیم".

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.