لیگ برتر انگلیس تصمیم گرفته است مکالمات بین داوران مسابقات و اتاق VAR را به صورت عمومی منتشر کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

روزنامه تایمز گزارش داد لیگ برتر انگلیس می‌خواهد مکالماتی که در جریان مسابقات این لیگ بین داوران حاضر در میدان و کمک‌داوران ویدیویی حاضر در اتاق VAR انجام می‌شود برای اطلاع عموم مردم منتشر کند.

سیستم VAR از فصل 2019-2020 در لیگ برتر به کار گرفته شد و حالا باشگاه‌ها و هواداران فوتبال انگلیس کاملا به این سیستم عادت کرده‌اند. با اینحال برخی تصمیم‌ها که با دخالت VAR گرفته شده یا رد می‌شود جنجال‌های بسیاری به دنبال دارد.

تا کنون فدراسیون‌‌های فوتبال در مقابل درخواست‌ها برای ایجاد شفافیت بیشتر و اطلاع عمومی از مکالماتی که بین داوران انجام می‌شود مقاومت می‌کردند. اما این روند حالا توسط اتحادیه فوتبال انگلیس و لیگ برتر این کشور شکسته خواهد شد.

بر اساس تصمیم اتحادیه فوتبال و لیگ برتر انگلیس از فصل آینده مکالماتی که بین داوران مسابقه و اتاق VAR انجام می‌شود بعد از پایان مسابقه منتشر می‌شود تا عموم مردم به آن دسترسی داشته باشند. ریچارد مسترز، مدیر اجرایی ارشد لیگ برتر، در این باره گفت:" همه این را قبول دارند که منتشر کردن صدای مکالمات داورها چیز خوبی است. ما قصد داریم در مقابل هواداران شفافیت بیشتری داشته باشیم. اما اینکه ساز و کار دقیق چه خواهد بود هنوز مشخص نیست و مشغول کار روی آن هستیم".

پیش از این، لیگ فوتبال آمریکا، MLS، بخشی از مکالمات بین داوران مسابقه را در پایان هر بازی در یوتیوب منتشر می‌کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.