اسکوچیچ جدی‌ترین محک دوران حضورش در تیم ملی ایران را می‌خورد. او تابه‌حال برابر تیمی که در رنکینگ فیفا زیر رده ۵۰ باشد، بردی به دست نیاورده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی فوتبال ایران مهیا می‌شود تا در دومین فیفادی در نظر گرفته‌شده برای رقابت‌های جام جهانی به اردویی در اتریش برود. این اردو قرار است روز ۲۷ شهریور برگزار شود و تیم ملی دو بازی بسیار مهم مقابل تیم‌های اروگوئه و سنگال دارد. دو تیم قدرتمند از آمریکای جنوبی و آفریقا که هر دو بازی می‌تواند بسیار سرنوشت‌ساز باشد. 

از آنجا که فهرست تیم ملی اروگوئه روز گذشته اعلام شده مشخص است که این تیم برای بازی با تیم ملی ایران قرار است با تمامی ستاره‌هایش پا به میدان بگذارد. این مورد به لذت‌بردن دوچندان از این دیدار کمک می‌کند، چون قاعدتا جدی‌ترین محک بازیکنان تیم ملی قبل از جام جهانی خواهد بود. اروگوئه ستاره‌های بی‌شماری دارد ولی شاید آرائوخو، مدافع بارسلونا، والورده، هافبک رئال مادرید و البته مثلث خط حمله آنها، لوئیس سوارس، ادینسون کاوانی و داروین نونی‌یز جذابیت بیشتری داشته باشند.

واضح است که رقابت‌کردن بازیکنان تیم ملی ایران به‌ویژه بازیکنان خط دفاعی با این ستاره‌های نام‌آشنا می‌تواند جذابیت زیادی داشته باشد. بااین‌حال، این مورد فقط بخشی از داستان است؛ چون ممکن است دو دیدار در نظر گرفته‌شده برای تیم ملی در فیفادی، آخرین شانس دراگان اسکوچیچ هم باشد. سرمربی کروات و کنونی تیم ملی ایران روزهای به‌شدت مبهمی را سپری می‌کند. او حتی مطمئن نیست که با ایران راهی این اردو شود و در روزهای اول و پنجم مهرماه روی نیمکت تیم ملی بنشیند! 

ایران - اروگوئه؛ نبردی برای اثبات یک نکته مهم/ آقای اسکوچیچ! تو مرد بازی های بزرگ هستی؟

با وجود چنین اخباری ولی اگر دراگان به اردوی اتریش برود، قاعدتا جدی‌ترین محک دوران حضورش در تیم ملی ایران را می‌خورد. او تابه‌حال برابر تیمی که در رنکینگ فیفا زیر رده ۵۰ باشد، بردی به دست نیاورده و تمامی تیم‌هایی که با ایران آنها را برده، تیم‌هایی بوده‌اند که در جدول رده‌بندی برترین‌های دنیا از رده ۵۰ به بالا بوده‌اند. این همان موضوعی است که منتقدان دراگان بارها به آن اشاره کرده و گفته‌اند دراگان مرد بازی‌های بزرگ نیست و از همین رو نمی‌تواند گزینه به‌دردبخوری برای تیم ملی در جام جهانی باشد. دقیقا به همین خاطر است که دو بازی پیش‌رو برای دراگان می‌تواند حکم مرگ و زندگی را داشته باشد.

برای اولین بار است که او قرار است در قامت سرمربی تیم ملی ایران به مصاف دو رقیب در کلاس جهانی برود و نتیجه این دو بازی قاعدتا برای دراگان چندان دوستانه لحاظ نخواهد شد. البته که شکست احتمالی در این بازی نمی‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت سرمربی تیم ملی باشد بلکه کیفیت و سبک بازی تیم ملی برابر رقبای مطرح است که می‌تواند تأثیر زیادی در آینده دراگان در تیم ملی ایران داشته باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.