این روزها اگر گذرتان به تمرینات تیم ملی افتاده باشد لابد از آمادگی فوق العاده علیرضا بیرانوند با خبر شده اید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

علیرضا بیرانوند این روزها در کنار محمدرضا اخباری و پیام نیازمند در اردوی تیم ملی حضور دارد. این در حالی است که سیدحسین حسینی بعد از سوپرجام به اردو اضافه می‌شود و احتمالا شاهد حضور امیر عابدزاده در اردو بعد از دیدارهای باشگاهی اش باشیم.

علیرضا بیرانوند در فصل جاری در ۱۱ مسابقه فقط ۳ گل دریافت کرده و بهترین گلر لیگ برتر کشورمان بوده است. همان طور که می دانید دروازه بان برای رسیدن به آمادگی بدنی، مثل بازیکن های دیگر باید تمرین کند. تمرین های دروازه بان باید مخصوص و جدا از سایرین باشد به دلیل آن که پست دروازه بانی پر تنش است برای این که هرگز جای بخششی برای او نیست یک مهاجم میتواند موقعیت های فراوانی هدر دهد و هافبک ها و مدافعین می توانند پاس های اشتباه زیادی رد و بدل کنند و یا در آفساید گیری محاسبه خوبی نداشته باشند اما دروازه بان با اولین اشتباه تحقیر می شود.

رنگ لباس دروازه بان با بقیه بازیکن های تیم متفاوت است و در اکثر تیم ها معمولاً شماره یک مخصوص یکی از دروازه بان های تیم می باشد. اما همیشه استثنا هایی وجود داشته اند ولی معمولاً شماره های یک، ۱۳ و ۲۲ مخصوص دروازه بان هاست. علیرضا بیرانوند اما یک دروازه بان یا شماره یک معمولی نیست. جدای از توانایی های فنی که دوست و دشمن بر آن صحه می گذارند، این دروازه بان لرستانی یک عنصر مهم در اردوهای تیم ملی است. علیرضا بیرانوند بمب روحیه و مرد انرژی زای تیم ملی ایران است که با شوخی و خنده هایش به سایرین هم روحیه می دهد. او در اردوی اخیر تیم ملی نیز جزو بهترین و آماده ترین نفرات نشان داده و لبخند را روی لبان کارلوس کی روش نشانده است که خود زمانی دروازه بان بوده است!

آلکس فرگوسن ( استاد کی روش) یک جمله مشهور دارد و می گوید: " داشتن دروازه بان خوب یعنی طی کردن ۵۰ درصد راه قهرمانی!" اشاره فرگوسن به پیتراشکایکل گلر مشهور دانمارکی بود که کمک کرد منچستر یونایتد رؤیایی شکل بگیرد. عبدالله ویسی خودمان نیز پس از قهرمانی با استقلال خوزستان در لیگ پانزدهم در تمجید از فرناندو ده خسوس گلر خود گفت: دروازه بان خوب از پدر و مادر خوب هم بهتر است و خدا را شکر که ما امروز یک پدر و مادر خوب داریم!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.