رسانه مطرح روسی شرایط تیم ملی ایران در آستانه آغاز رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را بررسی کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

«ریانووستی» روسیه با تمجید از کارلوس کی‌روش نوشت که ایران با حضور پی‌درپی در سه جام جهانی اخیر، به یکی از تیم‌های ثابت بزرگترین رویداد فوتبالی جهان تبدیل شده و این مرهون تلاش مربیگ پرتغالی است که سال‌ها دستیار سرالکس فرگوسن افسانه‌ای در تیم منچسریونایتد بوده است.

رسانه روسی نوشته است: یک از تصمیمات کلیدی کی‌روش، جذب بازیکنانی با ریشه ایرانی بوده که در لیگ‌های اروپایی حضور دارند. علاوه بر دعوت بازیکنان بااستعداد از اروپا، ایران مربیان اروپایی را هم به کار گرفته است. دراگان اسکوچیچ، سرمربی اهل کرواسی تیم ملی را به جام جهانی برد اما کی‌روش در این تورنمنت بر روی نیمکت ایران می‌نشیند.

تصمیم کلیدی کی‌روش درباره تیم ملی

ریانووستی درباره امتیاز ایران نسبت به انگلیس، آمریکا و ولز در جام جهانی قطر می نویسد: ایرانی‌ها یک برتری نسبت به رقیبان سرسخت خود در مرحله گروهی جام جهانی دارند و این به آب و هوای قطر که در منطقه خاورمیانه قرار گفته باز می‌گردد. تیم کی‌روش با هوای اقلیم خشک قطر غریبه نیست.

رسانه روسی در پایان درباره بازیکنان تاثیرگذار ایران نوشت: سردار آزمون و مهدی طارمی دو بازیکن رعب‌آور ایران هستند. اولی در روسیه بسیار شناخته‌شده است چراکه برای روبین کازان، روستوف و زنیت به میدان رفته و دومی هم گلزن برتر تیم پورتو پرتغال است.

تیم ملی ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی، روز سی‌ام آبان به مصاف انگلیس می‌رود و پس از ان با ولز و انگلیس بازی می‌کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.