تیم ملی ایران در اولین دیدار خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با نتیجه‌ای سنگین مقابل انگلیس شکست خورد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در گروه B جام جهانی 2022 قطر، از ساعت 16:30 امروز (دوشنبه) در ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه شهر دوحه به مصاف تیم انگلیس رفت که این بازی با شکست سنگین 6 بر یک تیم کشورمان خاتمه یافت تا شاگردان کی‌روش کار خود در جام جهانی را با یک شکست سنگین آغاز کنند.

جود بلینگهام در دقیقه 35، باکایو ساکا در دقایق 43 و 62، رحیم استرلینگ در دقیقه 1+45، مارکوس رشفورد در دقیقه 71 و جک گریلیش در دقیقه 90 گل‌های انگلیس در این بازی را به ثمر رساندند و مهدی طارمی نیز در دقایق 65 و 13+90 (از روی نقطه پنالتی) گل‌های ایران را در این بازی وارد دروازه حریف کرد.

شاگردان کی‌روش در دومین دیدار خود از ساعت 13:30 روز جمعه به مصاف ولز خواهند رفت.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند (20 - سیدحسین حسینی)، صادق محرمی، مرتضی پورعلی‌گنجی، احسان حاجی‌صفی، میلاد محمدی (63 - مهدی ترابی)، مجید حسینی، علی کریمی (46 - سعید عزت‌الهی)، احمد نورالهی (77 - سردار آزمون)، روزبه چشمی (46 - حسین کنعانی‌زادگان)، علیرضا جهانبخش (46 - علی قلی‌زاده) و مهدی طارمی.

ترکیب انگلیس: جردن پیکفورد، کیران تریپیه، جان استونز، هری مگوایر (70 - اریک دایر)، لوک شاو، دکلان رایس، جود بلینگهام، میسون ماونت (70 - جک گریلیش)، باکایو ساکا (70 - مارکوس رشفورد)، رحیم استرلینگ (70 - فیل فودن) و هری کین (76 - ویلسون).

داور: رافائل کلاوس از کشور برزیل

نیمه اول

دقیقه 2 : اولین دفع توپ بازیکنان ایران در داخل محوطه جریمه صورت گرفت.

دقیقه 3 : روی کرنر ارسالی تیم انگلیس صحنه‌ای مشکوک در داخل محوطه جریمه طی برخورد روزبه‌ چشمی و مگوایر رخ داد که داور برزیلی این بازی اعتقادی به پنالتی نداشت و دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 8 : شروع غافلگیرکننده بازیکنان انگلیس و ارسال تند و تیز هری کین از جناح راست به شکلی خطرناک از مقابل دروازه بیرانوند عبور کرد و ضربه مگوایر هم با اختلاف اندک به تور کناری دروازه برخورد کرد.

دقیقه 17 : برخورد شدید علیرضا بیرانوند با مجید حسینی منجر به مصدومیت شدید دروازه‌بان کشورمان شد که به همین دلیل سیدحسین حسینی به جای او وارد زمین شد.

دقیقه 22 : ضربه ایستگاهی اعلام شده به سود ایران از جناح چپ با ارسال ضعیف جهانبخش از دست رفت و ساکا این توپ را از محوطه جریمه سه‌شیر دور کرد.

دقیقه 25 : علیرضا جهانبخش به دلیل خطای بی‌دلیل روی مدافع انگلیس اولین کارت زرد بازی را دریافت کرد.

دقیقه 30 : حرکت ترکیبی و خوب انگلیسی‌ها با پاس در عرض ساکا یک موقعیت جدی برای سفیدپوشان انگلیس خلق کرد که ضربه میسون ماونت از روی خط شش قدم به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 32 : ضربه سر بسیار خطرناک هری مگوایر روی کرنر ارسالی انگلیسی‌ها خطرناک‌ترین موقعیت بازی تا به این لحظه را خلق کرد که این توپ پس از برخورد به تیر افقی دروازه توسط مدافعان ایران دور شد.

دقیقه 35 : ارسال متعدد شاگردان ساوت گیت از کناره‌ها این بار جواب داد و سانتر دقیق لوک شاو را بلینگهام با یک ضربه سر دقیق به گنج دروازه حسینی فرستاد تا تیم انگلیس با یک گل از ایران پیش بیفتد.

دقیقه 43 : بازهم روی یک کرنر تیم انگلیس خطرساز شد و این بار باکایو ساکا با یک شوت دقیق توپ را به زیر طاق دروازه ایران فرستاد تا فاصله به دو گل افزایش یابد.

دقیقه 1+45 : فرار تند و تیز بازیکنان انگلیس گل سوم را نیز برای این تیم به همراه داشت. در این صحنه هری کین با یک پاس در عرض توپ را روی پای استرلینگ قرار داد تا این بازیکن با یک ضربه دقیق گل سوم تیمش را نیز به ثمر برساند.

دقیقه 11+45 : علیرضا جهانبخش روی معدود موقعیت‌های ایران در نیمه اول در داخل محوطه جریمه انگلیس صاحب یک موقعیت خطرناک شد که ضربه عجیب و بی‌دقت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.