تاریخ پس از ربع قرن تکرار می شود و تیم های ایران و آمریکا یک بار دیگر در جام جهانی همدیگر را ملاقات می کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در یکی از حساس ترین بازی های تاریخ جام جهانی تیم ملی ایران به مصاف تیم ملی آمریکا می رود که پیروزی هر تیمی حکم صعود قطعی به مرحله حذفی را می دهد. این بازی به جز بحث فنی به سیاست هم ربط دارد که قطعا هیچ تیمی دوست ندارد بازنده میدان باشد و البته از جام نیز حذف شود.

دو تیم یک بار در گذشته ( جام جهانی ۹۸ فرانسه ) به مصاف همه رفته بودند که در آن بازی تیم ملی ایران دو بر یک به برتری رسیده بود. در این بازی مهدی مهدوی کیا و حمید استیلی موفق به‌ گلزنی شدند که گل حمید استیلی به خاطر مسائل سیاسی " گل قرن" معرفی شد و هنوز هم از استیلی یاد می  کنند. گلی که البته فراموش نکنیم، پاس آن را جواد زرینچه داد، ولی کمتر از او یاد شد!

حال پس از حدود ۲۴ سال مجددا دو تیم مقابل هم قرار می گیرند که این مسابقه از مسابقه ۹۸ فرانسه نیز حساس تر است؛ چون پیروزی در آن تاریخ سازی خواهد کرد. تاریخ صعود به مرحله حذفی و ثبت در جام جهانی که باید دید کدام مربی و البته کدام بازیکن نامش را در آن به ثبت می رساند؟ بدون شک زننده گل صعود به مرحله بعدی گل قرن دیگری را به نام خودش به ثبت می رساند و سالهای سال نیز از آن یاد خواهند کرد. گلی که باید منتظر بود و دید به نام چه کسی خواهد رویید. گلی که گزارش آن نیز به نام جواد خیابانی به ثبت خواهد رسید!

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.