تیم فوتبال کرواسی نایب قهرمان جام جهانی 2018 توانست در قطر هم عملکرد خوبی داشته باشد و با شکست مراکش برای دومین مرتبه به عنوان سومی دنیا دست پیدا کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مراکش و کرواسی در حالی با کنار زدن رقبا و البته ناکامی در دیدار نیمه نهایی برابر فرانسه و آرژانتین به این بازی‌ رسیده‌اند که در گروه هفتم ششم مسابقات در کنار بلژیک و کانادا قرار داشتند. اولین مسابقه این گروه میان همین دو تیم برگزار شد ودر شرایطی که مراکش با انجام یک بازی دفاعی به دنبال کسب یک امتیاز مسابقه بود درنهایت به هدف خود رسید و دیدار خود را مقابل نایب قهرمان جام جهانی 2018 با تساوی بدون گل و کسب یک امتیاز تمام کرد. در ادامه این دو تیم توانستند با کنار زدن بلژیک به مرحله بعدی بروند و حالا هم در نیمه نهایی اولین بازی تکراری جام را برگزار می‌کنند.

در این مسابقه اما ماجرا متفاوت بود و کرواسی خیلی زود روی یک کار تیمی دیدنی با ضربه ایستگاهی توسط گوآردیول به گل اول مسابقه در دقیقه 5 دست پیدا کرد. این گل اما دو دقیقه بعد با ضربه سر اشرف داری روی ارسال حکیم زیاش پاسخ داده شد تا بازی خیلی زود به تساوی کشیده شود و شباهتی به دیدار مرحله گروهی این دو تیم نداشته باشد. در ادامه پیش از اینکه بازی در نیمه اول تمام شود شاگردان دالیچ توانستند با ضربه اورشیچ به گل دوم دست پیدا کنند تا با آرامش بهتری نیمه دوم را شروع کنند.

در نیمه دوم کرواسی توانست به خوبی از برتری خود دفاع کند و تک موقعیت های ولید رکراکی که شگفتی‌سازان این جام بودند به جایی نرسید تا این کرواسی باشد که به عنوان سوم جهان برای دومین مرتبه دست پیدا می کند.

همراه با گزارش لحظه به لحظه اتفاقات و حواشی بازی تیم‌های ملی مراکش و کرواسی در همین صفحه از "ورزش سه" باشید:

جام جهانی 2022 قطر – دیدار رده بندی 

ورزشگاه: بین المللی خلیفه (شهر دوحه) ‌شنبه: 1401/09/26 - ساعت 18:30

داور: عبدالرحمن الجاسم (قطر)، طالب الامری از قطر (کمک‌داور اول)، سعود احمد المقاله از قطر (کمک‌داور دوم)، رافائل کلاوس از برزیل (داور چهارم)، خولیو باسکونان از شیلی (داور VAR)، ائول فن‌بوئکل از هلند (کمک‌داور VAR)، برونو پیرس از برزیل (داور آفساید VAR)، آرماندو ویارئال از آمریکا (حمایت‌کننده اتاق VAR)

تیم ملی کرواسی

لیواکوویچ – جوسیپ استانیسیچ، جوسیپ سوتالو، یوشکو گوآردیول، ایوان پریشیچ، لوکا مودریچ، متئو کوواچیچ، لوورو میجر (66- پاشالیچ)، آندره کراماریچ ( 61 ولاشیچ )، میسلاو اورشیچ ( 95- کریستین یاکیچ) و مارکو لیوایا (66 پتکوویچ).

سرمربی: زلاتکو دالیچ

تیم ملی مراکش 

یاسین بونو، جواد یامیق ( 68 ام‌الله)، اشرف داری (64-زروری)، اشرف حکیمی، یحیی عطیه الله، سفیان امرابط، عبدالحمید سبیری (46-ایلیاس چیر)، بلال الخنوس (56-عزالدین اوناهی)، حکیم زیاش، سفیان بوفال (64-بنون)  و یوسف النصیری.

سرمربی: ولید رکراکی

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.