بالاخره انتظارات بسر رسید و امروز فینال جام جهانی 2022 قطر با حضور تیم های ملی فرانسه و آرژانتین برگزار خواهد شد.

علی مسعودی؛ بالاخره پس از یک ماه انتظار، درنهایت دو تیم آرژانتین و فرانسه به دیدار پایانی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر راه پیدا کردند تا مهمترین فینال را انجام دهند. فینالی که هر دو تیم تا حدود زیادی شایسته رسیدن به آن بودند؛ هرچند که با قدرت به مرحله نهایی نرسیدند، اما  با این حال این اتفاق افتاد و مثل همیشه یک تیم از اروپا و یک تیم از آمریکای جنوبی به فینال راه یافتند تا این سنت ( قهرمان جام جهانی یا به تیم اروپایی برسد یا آمریکای جنوبی ) حفظ شود و همچنان فقط دو قاره صاحب مطلق جام های جهانی باشند.

فرانسه ( قهرمان دوره گذشته) و آرژانتین نایب قهرمان (دو دوره قبل تر) در حالی روبروی هم قرار می گیرند که هر دو تیم تا کنون دو بار به مقام قهرمانی رسیده‌اند و برای هت تریک کردن آماده می شوند‌. هر دو تیم از ستاره ها و چهره‌های سرشناسی برخوردارند که سرآمد آنها لیونل مسی از آرژانتین و امباپه از فرانسه است. دو ستاره ای که در پاری سن ژرمن فرانسه همبازی هستند و برای رسیدن به جام انگیزه بسیاری دارند.

 مسی سال‌های پایانی فوتبالش را سپری می کند و برای تکمیل کردن تمام افتخاراتش تنها یک کارنامه کم دارد تا با قهرمانی جام جهانی  ویترین افتخاراتش را تکمیل کند و به تمام رکورد ها و عناوین فردی و گروهی برسد. او قطعا می داند به احتمال‌ زیاد این آخرین فینال جام جهانی؛ چه بسا اصلا آخرین حضورش در مسابقات جام جهانی باشد که نباید چنین فرصت استثنایی را از دست بدهد.

 در سوی مقابل با اینکه امباپه قهرمان جام جهانی را تجربه کرده و قهرمانی یورو و باشگاهی را نیز در کارنامه دارد، اما هنوز به توپ طلا نرسیده و به خوبی می داند اگر قهرمان جام جهانی شود به احتمال زیاد اولی توپ طلا را کسب خواهد کرد. توپ طلایی که می تواند ادامه دار باشد و از این پس او در صدر خبرها قرار بگیرد. مسی هم که تا کنون ۷ توپ طلا را به خانه برده و به دنبال  هشتمین توپ طلاست که با قهرمانی در جام جهانی به دست خواهد آمد. حال اینکه کدام ستاره‌ به این عناوین مهم دست پیدا کنند، فینال جام جهانی مشخص می کند.

انتهای پیام/