اینیستا، اسطوره بارسلونا، از تصمیم خود برای ترک بلوگرانا دفاع کرد و گفت از تصمیمش برای انتقال به فوتبال ژاپن پشیمان نیست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 آندرس اینیستا در ماه مه 2018 تصمیم گرفت باشگاه بارسلونا را ترک کند و به ویسل کوبه در ژاپن منتقل شود. اینیستا که یکی از اسطوره‌های باشگاه بارسا به حساب می‌آمد، بعد از آنکه با تیمش در آن فصل فاتح لالیگا شد، به این نتیجه رسید که وقت خداحافظی فرا رسیده است.

اینیستا بعد از خداحافظی با بلوگرانا قراردادی سه‌ساله با باشگاه ژاپنی ویسل کوبه امضا کرد. وقتی در سال 2021 این قرارداد به پایان رسید، او قراردادش با ویسل کوبه را دو سال دیگر هم تمدید کرد.

1791218

اسطوره بارسلونا در مصاحبه‌ای با نشریه اتلتیک می‌گوید تصمیمش برای ترک بارسا تصمیم درستی بوده است. آنچه جدایی اینیستا از بلوگرانا را جنجالی کرده بود این بود که او پیش‌تر قراردادی با این باشگاه امضا کرده و متعهد شده بود که تا پایان عمر بازیکن بارسا باشد.

1791219

اینیستا در این مصاحبه گفت: "انتقال به ژاپن تصمیم درستی بود. باید این کار را می‌کردم. از آنچه در بارسا به آن رسیده بودم راضی بودم و به این نتیجه رسیدم که بهترین زمان برای خداحافظی با باشگاه است. و خوشبختانه گذر زمان نشان داد که حق با من بوده است. تصمیم من چه از نظر ورزشی و چه برای خانواده‌ام تصمیم درستی بود."

اینیستا در دوران بازی برای بارسلونا با ژاوی در خط میانی این تیم زوجی فوق‌العاده تشکیل داده بود. او و ژاوی به مدت 10 سال در مرکز خط میانی بارسا درخشیدند. اینیستا زمانی که با بارسا خداحافظی کرد 601 بار پیراهن باشگاه کاتالان را به تن کرده بود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.