سباستین هالر که اخیرا بعد از یک دوره مبارزه با بیماری سرطان به ترکیب دورتموند برگشته در بازی دوستانه امشب مقابل بازل درخشید و در هفت دقیقه هت‌تریک کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

بوروسیا دورتموند امشب در یک بازی دوستانه به مصاف تیم بازل سوئیس رفت.

در نیمه دوم مسابقه و در دقیقه 61 سباستین هالر به جای مارکو رویس وارد زمین شد. این دومین بازی مهاجم ساحل‌عاجی دورتموند بعد از بازگشت به ترکیب این تیم بود. هالر از زمان پیوستن به دورتموند در تابستان گذشته به دلیل ابتلا به سرطان نتوانسته بود برای زردپوشان به میدان برود.

هالر 28ساله با قراردادی 35 میلیون یورویی از آژاکس به دورتموند پیوست ولی در اولین تمرینها احساس ناخوشی کرد و معاینات پزشکی نشان داد به سرطان بیضه مبتلا است. او سپس تیمش را ترک کرد و شیمی‌درمانی را آغاز کرد. او دو بار هم تحت عمل جراحی قرار گرفت.

1791225

مهاجم ساحل‌عاجی روز سه‌شنبه هفته گذشته برای اولین بار با پیراهن دورتموند وارد زمین شد و در دقایق پایانی دیدار دوستانه با فورتونا دوسلدروف به میدان رفت.

اما بازی دوستانه امشب مقابل بازل مرحله دوم بازگشت او را رقم زد. هالر که در دقیقه 61 وارد زمین شده بود در دقیقه 81 پشت پنالتی ایستاد و توپ را به گل تبدیل کرد تا اولین گل خود برای دورتموند را به ثمر برساند. با گل او دورتموند از حریف 4-0 پیش افتاد.

1791226

اما این تازه نقطه شروع گلزنی استثنایی این مهاجم بود. پنج دقیقه بعد هالر دومین گل خود را به ثمر رساند و در دقیقه 88 هم گل سوم او وارد دروازه تیم سوئیسی شد تا هالر در دومین بازی خود برای زردپوشان آلمانی موفق به ثبت هت‌تریک شود.

هالر گفته است امید دارد در شروع دوباره بوندس‌لیگا بتواند در بازی دورتموند مقابل آگزبورگ که روز 22 ژانویه برگزار می‌شود به میدان رفته و اولین بازی رسمی خود برای این تیم را انجام بدهد.

1791227

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.