در طول مسابقات نیم فصل اول بازیکن فرانسوی استقلال بیشتر در پست دفاع راست به میدان می‌رفت اما حالا جلو بازی می‌کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

آرتور کوین یامگا بازیکن چند پسته فرانسوی تیم استقلال در ابتدای فصل جاری با تغییر پست بازی در خط دفاع برای این تیم به میدان رفت. این در حالی بود که او فصل قبل با حضور در بال راست تیم استقلال موفق شد ۱۰ گل برای تیم بزند اما سرمربی پرتغالی تازه وارد استقلال در تابستان تنها با نگاه به پیشینه بازی این بازیکن در لیگ‌های غیر از ایران، او را در پست دفاع راست بازی داد. فصل پیش فرهاد مجیدی در اقدامی غیرقابل پیش بینی و در حالی که پیش بینی می‌شد یامگا برای بازی در پست وریا غفوری به استقلال پیوسته او را در بازی اول روبروی ذوب آهن در وینگر راست بازی داد و او هم در همان بازی دو گل زد.

یامگا حالا در سومین بازی متوالی پس از هفته پانزدهم لیگ برتر در تبریز (که برای اولین بار از ابتدا در پست وینگر راست به میدان رفت) بار دیگر در اصفهان در همین پست بازی کرد تا مشخص شود سرمربی استقلال صمن مهر تأیید زدن به تصیم بزرگ فرهاد بالاخره به درخواست پیشکسوتان این تیم هم تن داده است.

در طول ماه‌های گذشته پیشکسوتان استقلال بارها با اشاره به تاثیرگذاری کوین یامگا در ۵۰ متر رو به جلو تیم استقلال از ساپینتو می‌خواستند او را همراه با حردانی در دفاع راست به میدان بفرستد که این مربی هیچ زمان به این مسائل توجه نمی‌کرد.

لازم به ذکر است؛ یامگا در نیمه اول بازی مقابل سپاهان بارها دروازه حریف را مورد حمله قرار داد و حتی یک صحنه تک به تک را هم از دست داد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.