یکی از بازیکنان خوبی که از تیم های شهرستانی به پرسپولیس پیوست و نتوانست موفق شود یونس شاکری بود که خیلی زود این تیم را ترک کرد.

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، او یکی از بهترین بازیکنان پدیده محسوب می‌شود که در چند سال اخیر کم حاشیه و کم مصاحبه است و گل های حساسی را برای تیمش به ثمر رسانده.

 

در این رابطه اظهارات شاکری را در ادامه می خوانید:

 

* ‌چرا این همه کم مصاحبه و کم حاشیه هستی!

- مصاحبه که واقعاً کم می‌کنم و زیاد اهل صحبت کردن در مورد فوتبال نیستم. حاشیه هم که نداشته باشیم. برایمان حاشیه درست می‌کنند. (می‌خندد)

 

* چرا کمتر مصاحبه می کنی؟

- اگر زیاد مصاحبه کنم آدم هایی پیدا می‌شوند که طوری بکوبند که مثل میخ به دیوار بچسبی و کنده نشوی! خیلی ها هستند که منتظرند یک اتفاق کوچک رخ دهد و آنقدر بزرگش کنند تا نابود شوی.

 

* ‌تو با سن کم به پرسپولیس آمدی و نتوانستی موفق شوی. در حالی که یکی از بهترین های لیگ بودی؟

- در پرسپولیس به من میدان ندادند و نگذاشتند بازی کنم. من در دیدارهای دوستانه و حتی بازی هایی که میدان داده شد ستاره زمین بودم ولی بازی بعدی برای وقت کشی و آخرین تعویضی به میدان می‌رفتم. در کل اصلاً فرصت بازی به من داده نشد و نیم‌فصل مجبور شدم برگردم پدیده.

 

* زمان گل محمدی به پرسپولیس پیوستی؟‌

- من زمان آقای گل محمدی پرسپولیس رفتم که واقعاً تیم پرستاره‌ای بود و پس از باخت در جام‌حذفی مقابل سپاهان، گل محمدی کنار گذاشته شد و آقای دایی آمد که اصلاً به من میدان نداد. پرسپولیس آن زمان چند مهاجم داشت که آقای دایی به آنها میدان می‌داد.

 

* برگشتی به پدیده و ستاره تیم شدی؟‌

- من نیم‌فصل برگشتم پدیده و در دوازده بازی نه گل برای پدیده به ثمر رساندم و بهترین گلزن نیم‌فصل شدم.

 

* خیلی ها می‌گویند بازیکنی که به پرسپولیس یا استقلال می‌رود به جز فنی باید با حاشیه ها نیز مبارزه کند و یک جورهایی از این بابت هم زرنگ باشد؟

- کاملاً درست است و باید خیلی دریده و زرنگ باشی تا در این دو تیم بازی کنی. فقط بحث فنی ملاک نیست و نمی‌شود موفق شد. حتی پول هم درست نمی‌دهند و خود من با کلی مشکلات توانستم پنج میلیون، ده میلیون پول بگیرم. من 92 میلیون چک گرفتم که به زور توانستم 70 میلیون را نقد کنم. وقتی چک من نقد نمی‌شد چطور پولم را می‌توانستم بگیرم؟ من برای رضایتنامه‌ام 200 میلیون دادم تا آزاد شوم. کلاً پرسپولیس برایم خوش یمن نبود.

 

* ‌الان اگر این تیم بخواهد باز هم می‌روی؟

- قطعاً می‌روم. من همان موقع از استقلال هم پیشنهاد داشتم ولی شرایط یک جوری شد که به پرسپولیس بروم. باور کنید آقای قلعه‌نویی هنوز هم هست از دست من ناراحت است و می‌گوید چرا به استقلال نیامدی.

 

* مشورت گرفتی که به پرسپولیس بروی؟‌

- از خیلی‌ها مشورت گرفتم حتی بازیکنان این تیم مثل رضاپور، ‌نورمحمدی و خود احمد تقوی کاپیتان راه‌آهن گفت "اشتباه نکن و به پرسپولیس نرو چون کار سختی داری و نمی‌توانی با حواشی کنار بیایی".

 

*  الان دوست نداری شاگرد قلعه‌نویی شوی؟‌

- چرا که نه! قطعاً دوست دارم در تیمی مثل تراکتورسازی بازی کنم ولی فعلاً در تیم شهرم راحت هستم هر چند که من اهل نیشابور هستم ولی پدیده تیم استانم محسوب می‌شود.

 

* چرا از تیم های مشهدی زیاد حمایت نمی‌شود. یک زمانی تیم های مشهدی کلی ملی‌پوش داشتند و در لیگ هم مدعی می‌شدند؟

- مشکل اصلی مالی است و همین پدیده در گذشته شرایط خوبی داشت و توانست نتایج خوبی کسب کند، وقتی مشکل مالی پیش آمد مثل گذشته نتوانست نتیجه بگیرد. البته اکثر تیم ها مشکلات مالی دارند و نمی‌دانم چرا فوتبال ما این طور شده که پول ندارد. امیدوارم مشکلات تیم ها حل شود تا حداقل در مورد پول صحبت نکنیم.

 

*‌ برای سقوط نکردن مبارزه می‌کنید یا تک رقمی شدن.

- قطعاً برای قرار گرفتن در بین تیم های بالای جدولی تلاش می‌کنیم چون مصدومان تیم برگشته‌اند و تیم کامل شده است.

 

* چهار، پنج بازی سخت دارید و شاید پایان لیگ پدیده قهرمان لیگ را مشخص کند؟

- اتفاقا تیم ما با تیم های بزرگ خوب بازی می‌کند و تا الان هم به آنها نباخته‌ایم. در مورد قهرمانی هم بگویم که شاید این اتفاق رخ دهد و در پایان فصل با تیم های مدعی بازی خواهیم کرد. البته اگر آن زمان هم آنها مدعی باشند.

 

انتهای پیام/