شاگردان ژاوی هرناندس با پیروزی در خانه رقیب همشهری، با یک تیر دو نشان زدند و ضمن فتح دربی کاتالونیا، پس از چهار سال دوباره بر قله فوتبال اسپانیا ایستادند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

قهرمان فصل 23-2022 لالیگا هم مشخص و این افتخار نصیب تیم فوتبال بارسلونا شد. شاگردان ژاوی هرناندس شب گذشته (یکشنبه) در سی‌و‌چهارمین هفته از رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا، میهمان رقیب همشهری‌شان اسپانیول بودند و میزبان خود را با نتیجه 4 بر 2 در هم کوبیدند تا به شیوه‌ای قاطعانه قهرمانی‌شان را مسجل کنند.

روبرت لواندوفسکی 2 بار در دقایق 11 و 40، الکس بالده در دقیقه 20 و ژول کونده در دقیقه 53 گل‌های این بازی را که در آن بارسلونا از هر نظر تیم برتر میدان بود به ثمر رساندند.  گل‌های اسپانیول را هم خاویر پوادو در دقیقه 73 و خوسلو در دقیقه 2+90 به ثمر رساند تا صرفاً از سنگینی شکست میزبان بکاهند.

با این پیروزی بارسلونا در فاصله چهار هفته به پایان فصل جاری لالیگا، 85 امتیازی شد و فاصله خودش را با تیم دوم جدول یعنی رئال مادرید به 14 امتیاز افزایش داد، فاصله‌ای که جبران آن در هفته‌های باقیمانده غیرممکن است و به این ترتیب بیست‌‌و‌هفتمین قهرمانی زودهنگام تیم کاتالان در لالیگا مسجل شد.

این اولین قهرمانی بارسایی‌ها از سال 2019 بود که به سلطه چهار ساله تیم‌های مادریدی بر لالیگا پایان داد و قرار گرفتن تیم کاتالان در سید نخست قرعه‌کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان فصل آینده را قطعی کرد.

بارسلونا که اکنون تعداد قهرمانی‌‌ها و نایب قهرمانی‌هایش در لالیگا برابر شده، فاصله خود در جدول تیم‌های دارای بیشترین قهرمانی در لیگ دسته اول اسپانیا با رئال مادرید صدرنشین را به هشت قهرمانی کاهش داد. رئالی‌ها با 35 قهرمانی پرافتخارترین تیم لالیگا محسوب می‌شوند. پس از رئال مادرید و بارسلونا، تیم‌های اتلتیکومادرید با 11، بیلبائو با هشت و والنسیا با شش قهرمانی در رده‌های سوم تا پنجم دارندگان بیشترین قهرمانی در لالیگا هستند.

شکست امشب اسپانیول اما این تیم را با 31 امتیاز در رده ماقبل آخر جدول نگه داشت تا بیش از پیش خطر سقوط به دسته دوم لالیگا را احساس کنند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.