«کمال کامیابی‌نیا» برای ششمین‌بار به قهرمانی لیگ برتر رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 کمال کامیابی‌نیا با 8 فصل بازی در پرسپولیس یکی از رکوردداران حضور مستمر در این تیم در تاریخ لیگ برتر است. کامیابی‌نیا در این مدت به 6 قهرمانی با پرسپولیس دست یافت و تنها بازیکن همیشه حاضر در عصر طلایی پرسپولیس است. 

عبور از «پیروانی»، «رهبری‌فرد»، «حسینی» و «رادوشوویچ»

با قهرمانی پرسپولیس در لیگ بیست‌ودوم، کمال کامیابی‌نیا به تنهایی پرافتخارترین بازیکن تاریخ پرسپولیس شد. کامیابی‌نیا به همراه پرسپولیس، در لیگ‌های شانزدهم، هفدهم، هجدهم، نوزدهم، بیستم و بیست‌ودوم به قهرمانی رسید. پیش از این، کمال در این رکورد، با افشین پیروانی، بهروز رهبری‌فرد، بوژیدار رادوشوویچ و جلال حسینی که 5 بار با پرسپولیس به قهرمانی رسیده بودند، شریک بود.

کمال کامیابی‌نیا علاوه براینکه پرافتخارترین بازیکن تاریخ پرسپولیس شد، رکورد بیشترین قهرمانی با یک تیم در ادوار لیگ را به دست آورد. به جز پیروانی، رهبری‌فرد، رادوشوویچ و حسینی، محرم نویدکیا هم 5 بار با سپاهان به قهرمانی رسیده بود که حالا کامیابی‌نیا از تمام این بازیکنان آمار بهتری دارد.

«کامیابی‌نیا» دومین بازیکن پرافتخار تاریخ

پرافتخارترین بازیکن ادوار لیگ ایران همچنان جلال حسینی است. این بازیکن با پرسپولییس، سپاهان و سایپا در مجموع 9 بار به قهرمانی لیگ رسید. بهروز رهبری‌فرد یکی دیگر از بازیکنان پرافتخار تاریخ فوتبال ایران است که به جز 5 قهرمانی با پرسپولیس یک‌بار هم با پاس به قهرمانی دست یافت و حالا کامیابی‌نیا در کنار این بازیکن دومین بازیکن پرافتخار تاریخ لیگ ایران به شمار می‌آید. قهرمانی پرسپولیس باعث شد چند بازیکن دیگر به فهرست بازیکنان با 5 قهرمانی اضافه شود. علیرضا بیرانوند، سیامک نعمتی و وحید امیری بازیکنانی هستند که به آمار 5 قهرمانی در لیگ رسیدند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.