مهدی تارتار یکی از حامیان برانکو است و اعتقاد دارد پرسپولیس و برانکو روزهای خوشی را پیش روی دارند

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، مهدی تارتار، مربی سابق پرسپولیس یکی از حامیان برانکو است. وی فصل گذشته در روزهایی که پرسپولیس خوب بازی می کرد اما نتیجه نمی گرفت در پی حمایت از برانکو برآمد و معتقد بود با فوتبالی که پرسپولیس به نمایش می گذارد به روزهای خوب خواهد رسید و این چنین هم شد.

اما مهدی تارتار توصیه جالبی به برانکو دارد. او در این باره می گوید: اگر چه تماشاگران روی سکوها و هم چنین رسانه ها علاقمند با بازی ترکیبی و تهاجمی هستند اما پرسپولیس گاها و برای رسیدن به جام باید تدافعی بازی کند. فصل گذشته و در بازی با نفت اگر در دقایق پایانی پرسپولیس عقب می کشید تا گل نخورد بی شک روی ضد حملات حریف آسیب نمی دید و می توانست با امتیازی که در این بازی به دست می آورد قهرمان شود. دست یابی به جام قهرمانی زیبا تر از بازی های تهاجمی است. البته اشاره ام به بازی تدافعی فقط در برخی از بازی ها و در برخی از دقایق است.

 

مهدی تارتار در مورد وضعیت این فصل پرسپولیس می گوید: فصل گذشته ضعف پرسپولیس در خط دفاعی بود که برطرف شده و با بازگشت مهدی طارمی طبیعتا قدرت تهاجمی این تیم هم حفظ شده است. برانکو اگر برای جانشینی رامین رضائیان هم برنامه خوبی داشته باشد تیم در فصل جدید با گام های مطمئن تری به سوی قهرمانی حرکت خواهد کرد. رامین اگر چه یک مدافع بود اما نمی شود تکذیب کرد در برنامه های تهاجمی تیم نقش پر رنگی داشت.

 

سرمربی فصل گذشته تیم راه آهن در مورد وضعیت اینروزهای خود می گوید: من هدایت تیم راه آهن را آگاهانه قبول کردم و گله ای هم ندارم. اما وقتی که به راه آهن آمدم این طور به من گفته شد که تیم مشکل مالی ندارد و من پیش خود تصور می کردم تیم هر قدر هم ایراد فنی داشته باشد نیم فصل با جذب بازیکنان خوب و باتجربه امتیازات از دست رفته را جبران خواهیم کرد اما شرایط آن طور نبود که به من گفته شد و من اینروزها تاوان اعتماد به راه آهن را پس می دهم. نه تنها بازیکنان لیست الف ما جذب نشدند بلکه بازیکنان خوبی از جمع ما جدا شدند مثل امین منوچهری و میلاد محمدی. از مشکلات مالی همین بس که در آستانه فصل جدید من ریالی از قراردادم را دریافت نکرده ام و نامه ای هم که باشگاه به سازمان لیگ برتر زده بود برای اینکه مطالبات خود را از محل درآمدهای باشگاه نزد سازمان لیگ برتر برداریم بی اعتبار است!

 

من اشتباه نکردم که اعتماد کردم چون دوست ندارم بدبینی را در خود پرورش دهم اما سوال من از سازمان لیگ برتر این است که چگونه و بر چه اساسی اجازه داد باشگاه راه آهن بدون پرداخت حق و حقوق من و دستیارانم کادر جدید را استخدام کند؟ در فوتبال حرفه ای باشگاه حتی به خاطر عدم رعایت مسائل مالی از لیگ قهرمانان اروپا کنار گذاشته می شود اما در ایران به دلیل عدم حمایت سازمان لیگ برتر از مربیان برخی از باشگاه ها به هر صورتی که دوست دارند برخورد می کنند که این نه اخلاقی است و نه حرفه ای. سوال مهم من این است آیا سازمان لیگ برتر در دفاع از حقوق خویش هم کوتاه می آید؟

 

مهدی تارتار در پایان در پاسخ به این سوال که آیا در تعطیلات صحبت هایی هم با تیم ها داشته یا نه؟ گفت: تجربه بی رحم ترین آموزگار دنیاست. اول مزد می گیرد و بعد درس می دهد. با تجربیاتی که در فصل گذشته کسب کردم سعی می کنم از این پس صادقانه برای تیمی کار کنم که با من صادق باشد و هدفش موفقیت باشد نه فقط حضور. صحبت هایی شده بود. اما برخی از پیشنهادات از نظر من جالب نبود و در برخی جاها هم کار خوب پیش نرفت. بهر صورت فرصت خوبی است که کمی استراحت و مطالعه کنم.

منبع» افکار نیوز

 

انتهای پیام/