ذوب آهن توانست در هفته نخست ملوان را در انزلی شکست داد.

تیم ذوب‌آهن موفق شد در هفته اول لیگ برتر ملوان را در بندر انزلی با حساب دو بر یک شکست دهد و شروعی امیدوار کننده در لیگ داشته باشد.

 

باید پذیرفت در چند فصل اخیر ذوبی‌ها هیچگاه در حد‌واندازه نام خود ظاهر نشده و هیچ نشانی از سبز پوشانی که همیشه رقیبی سرسخت و مدعی بشمار می‌آمدند، نداشتند.

 

آنها در تمامی ادوار لیگ برتر حضور داشته و ۴ بار نایب قهرمان بالاترین سطح لیگ فوتبال کشور شدند و حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا را هم تجربه کرده‌اند، اما به یکباره در چند فصل اخیر به تیمی نه چندان مدعی و پر نوسان تبدیل شده که به حضور در

نیمه پایین جدول عادت کرده‌ بودند.

ذوب‌آهن در این سال‌ها  محل برو و بیای مربیان، بازیکنان و حتی مدیران بوده و هیچ یک نتوانستند این تیم را به آن ثبات و اقتدار سابق باز گردانند و در برخی از فصول کار بقا‌ی آنها به هفته‌های پایانی کشید.

 

اما ظاهرا حضور محمد ربیعی یکی از مربیان موفق چند فصل گذشته فوتبال کشور در اصفهان و تغییر نگاه مدیریتی در مجموعه ذوب‌آهن، می‌تواند زمینه ساز رنسانسی در این باشگاه شود و کابوس‌های حد فاصل لیگ هیجدهم تا لیگ بیست‌ودوم را به فراموشی بسپارد.

ربیعی با تفکرات یک مربی مدرن و خرید‌هایی که پشت آن تفکر و منطق دیده می‌شود امیدوارست علاوه بر موفقیت تیمش، گام بزرگی در اثبات هرچه بیشتر شایستگی‌های خود بردارد و نشان دهد که توانایی کار در تیم‌های بزرگ را هم دارد.

 

اقتدار گاندو‌ها که از با ریشه‌ترین تیم‌های فوتبال ایران هستند و در فوتبال پایه از آکادمی‌های بزرگ و محبوب به شمار می‌آیند، بی شک به بالا رفتن کیفیت فوتبال کشور کمک شایانی‌ خواهد کرد و حالا ربیعی و همکارانش وظیفه‌ای سنگین را به دوش خواهند کشید و باید دید می‌توانند روند هفته اول را ادامه داده و  ذوب‌آهن را دوباره به همان ذوب‌آهن بزرگ و مقتدر تبدیل کنند؟

 

پوریا منصوری

 

انتهای پیام/