سیزده سال از درگذشت مرحوم محمدرنجبر گذشت!

در تاریخ فوتبال ایران بزرگان بسیاری آمده و رفته اند و یا الان هم هستند، اما تنها یک نفر به رئیس معروف شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 ورزش فوتبال آن چنان دنیا را تسخیر  کرده است که نگو و نپرس. از پیر و جوان، کوچک و بزرگ، زن و مرد، دختر و پسر، آسیایی و اروپایی و... هر یک به نوعی با این ورزش زندگی می کنند، اشک می ریزند و خنده برلبانشان ظاهر می شود.

در این راستا نقش بازیکنان که میلیون ها نفر را با بازیهای خود مجذوب کرده و شادی و غم را برای آنها به ارمغان آورده اند، بیشترین نقش را دارند.

در ایران هم بزرگان زیادی وارد عرصه فوتبال شده اند که تمامی مردم با بازی های درخشان آنها خاطرات تلخ و شیرینی در خاطره ها دارند.

از مرحوم دهداری گرفته تا علی پروین و حسن روشن، رضا عادلخانی و ناصر حجازی گرفته تا علی کریمی و علی دایی و خیلی های دیگر که از حوصله این بحث خارج است. اما وقتی سخن از بازیکن، مربی می شود که همه به او با دیده احترام و لقب رئیس را داده اند، تنها یک نام است که این مشخصات را دارد و کسی نیست به غیر از مرحوم محمد رنجبر که حضورش در هر تیمی یک نعمت بوده است.

سرهنگ رنجبر بزرگمردی از خطه کرمانشاه بود که کاپیتان تیم ملی فوتبال در سال 1345،مدیر تیم های ملی، بازیکن و مربى تیم استقلال و بازیکن تیم پاس تهران هم  بوده است.

محمد رنجبر سال 1313 در کرماشناه متولد شد و در سن 70 سالگی و در 8 تیر 1383 به دیار باقی شتافت.

وی سابقه بازی در باشگاه‌های شاهین کرمانشاه، تاج تهران و پاس تهران را  در کارنامه خود دارد و ۲۲ بازی ملی  داشته است و در سال ۱۳۵۱ نیز سرمربی تیم ملی فوتبال ایران  را بر عهده داشته است.

مرحوم محمد رنجبر کاپیتان تاج در دهه سی و چهل ، مربی تاج و تیم ملی از بزرگان فوتبال کشور بوده که افتخارات زیادی به همراه تاج و تیم ملی به عنوان بازیکن و مربی بدست آورد.

بی دلیل و بی بهانه خواستیم یادی کرده باشیم از رئیس فوتبال ایران که نبودشدر این فوتبال بی در و پیکر، بیشتر از هر وقت دیگری احساس می شود. 

روحش شاد و یادش گرامی باد .

 

انتهای پیام/