عضو پیشین هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه بعضی از بازیکنان تیم «ب» این باشگاه در پارک خوابیده‌اند، گفت: نمی‌دانم چرا این تیم را منحل کردند ولی من آن‌ را زنده نگه می‌دارم.

 به گزارش سرویس فوتبال لیگ برتر فرتاک ورزشی،بعد از انحلال تیم «ب» باشگاه پرسپولیس سرنوشت طرح بزرگ این باشگاه برای استعدادیابی و خودکفایی در تولید بازیکن در ابهام قرار گرفت. حسین عبدی که در زمان حضورش در هیات مدیره پرسپولیس، مسئولیت این طرح را بر عهده داشت، بعد از کنارگذاشته شدن از جمع مدیران پرسپولیس تصمیم به ادامه این طرح خود گرفته و برای همین چند روزی است که تیم سابق «ب» پرسپولیس تمریناتش را خارج از نظر باشگاه آغاز کرده است.

عبدی می‌گوید با کمک دانشگاه شهید بهشتی مشکل اسکان و تغذیه بازیکنان تیم منحل شده ب پرسپولیس را حل کرده است. او بدون نام بردن از علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس او را در این باشگاه «بدون ریشه» می‌خواند و تاکید می‌کند پرسپولیس یک روز حسرت منحل کردن این تیمش را خواهد خورد.

مشروح گفتگوی عبدی در زیر می‌آید:

- آقای عبدی چرا بعد از انحلال تیم ب پرسپولیس مجددا تمرینات این تیم آغاز شده است؟

- حسین عبدی: به هر حال نباید کارهای خوب را با تصمیمات عجولانه از بین برد. طرح ما یک کار ملی بود. این پروژه هنوز نسبت به سرمایه گذاری که صورت داده بود، از باشگاه طلبکار است ولی با وجود این نمی‌خواستیم کار خوب را با تصمیمات عجولانه از بین ببریم.

* یعنی قصد دارید این تیم را حفظ کنید؟

- ما این تیم را زنده نگه می‌داریم. در آینده اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. ما از بین ۲۵۰۰ بازیکن یک تیم را انتخاب کردیم و قطعا آنها آینده دار هستند. اگر بخواهیم این طرح را رها کنیم، اصل ورزش را زیر سئوال برده‌ایم. وقتی چنین پتانسیل‌هایی در ورزش وجود دارد، وظیفه داریم از این ظرفیتها استفاده کنیم.

* آیا قرار است این تیم با نام پرسپولیس به کارش ادامه بدهد؟

- بازیکنان تیم ب پرسپولیس وقتی متوجه شدند که تیم منحل شده، برای اعتراض به تهران آمده بودند. متاسفانه بعضی از آنها به خاطر نداشتن جای اسکان حتی در پارک خوابیده بودند که این یک فاجعه بود. نمی‌توانم به عنوان یک پرسپولیسی که از ۱۳ سالگی در این تیم بوده‌ام، این مسائل را نادیده بگیرم. بعضی‌ها شاید در باشگاه مسئولیت داشته باشند ولی دارای تاریخچه‌ای در ورزش و پرسپولیس نیستند. توجه به این مسائل نیاز به این دارد که شخص ریشه‌دار باشد.

* مشکل اسکان و تغذیه بازیکنان را چطور حل کرده‌اید؟

- اگر این بازیکنان در تهران رها باشند، در معرض انواع و اقسام آسیبهای اجتماعی قرار می‌گیرند. برای همین با مسئولان دانشگاه شهید بهشتی صحبت کردیم که آنها مشکل اسکان را رفع کردند و حتی بخشی از سلف غذاخوری خود را در اختیار بازیکنان قرار دادند. زمین تمرین تیم را هم در همین دانشگاه قرار داده‌ایم تا بازیکنان با خیال راحت تمرین کنند.

* آیا قرار است خودتان از جیب شخصی برای این تیم هزینه کنید؟

- در حال حاضر اسپانسرهای زیادی برای کمک جلو آمده‌اند. من آدمی نیستم که بخواهم «شو بازی کنم». آنهایی که واقعا به فکر جوانان هستند اعلام آمادگی کرده‌اند تا هزینه این بازیکنان تامین شود. قطعا در آینده تیم قدرتمندی خواهیم داشت.

* این تیم در لیگ و یا مسابقات خاصی شرکت می‌کند؟

- ما تصمیم گیری برای بازیکنان را آزاد گذاشته‌ایم. تعدادی از آنها از تیم‌های لیگ دسته اولی و دومی و حتی لیگ برتری پیشنهاد داشتند. بعضی از آنها هم سهمیه زیر ۲۳ سال بودند که می‌توانستند به تیم‌های لیگ برتری بروند ولی خودشان خواستند که ابتدا پروسه آموزش خود را در کنار ما کامل کنند. این بازیکنان سه، چهار ماه دیگر کنار ما هستند تا پروسه آموزش خود را کامل کنند. این طرح، تحت تاثیر برد و باخت نیست. همانطور که گفتم برای خود بازیکنان پیشنهاداتی هست ولی خودشان می‌خواهند ابتدا آموزششان را کامل کنند.

* این به معنای تیمداری شما نیست؟ قصد ندارید با این کار تیمداری را در فوتبال استارت بزنید؟

- من دارم وظیفه‌ام را انجام می‌دهم. شانه خالی کردن باشگاه از یک وظیفه اصلی باعث نمی‌شود من هم احساس وظیفه نکنم. باید از سازندگی در فوتبال حمایت خاصی داشته باشیم حتی اگر قرار است فقط یک بازیکن به این فوتبال معرفی کنیم.

* آیا با علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه درباره انحلال تیم ب صحبت داشته‌اید؟

- خیر. من صحبتی نداشته‌ام. به هر حال در سیکل ورزش این تغییرات رخ می‌دهد. ما برای تشکیل تیم ب مطالعات و کارهای زیادی انجام داده بودیم و یکباره منحل کردن آن کار قشنگی نبود. قطعا باشگاه پرسپولیس در آینده حسرت انحلال این تیم را خواهد خورد ولی ما این تیم را تا روزی که بازیکنانش به کار بیایند، نگه می‌داریم.

* از سرپرست باشگاه پرسپولیس دلخور هستید؟

- خیر. به هر حال هر کسی تصمیمات خودش را می‌گیرد. تشخیص دوستان در هیات مدیره این بود که تیم را منحل کنند ولی برایم سئوال است که چرا همه از تشکیل تیم ب خوشحال بودند و کلی کِیف کردند. ما حتی در بیلان کاری که به وزیر ورزش ارائه دادیم، تشکیل تیم ب یکی از کارهای برجسته بود اما نمی‌دانم وقتی ایران نبودم چه اتفاقی رخ داد که یکباره تیم را منحل کردند.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: حسین عبدی -