سایت گل توضیح داده که چرا یوونتوس می خواهد برای جذب ایگواین چنین رقم نجومی ای بپردازد

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، یوونتوس می خواهد به هر قیمتی قهرمان لیگ قهرمانان شود. حتی به قیمت پرداختن 90 میلیون یورو برای بازیکنی که امسال 29 ساله می شود.

تصمیم بیانکونری برای به جریان انداختن بند قرارداد ایگواین مبنی بر پرداخت رقم فسخ قرارداد با ناپولی، که ممکن است باعث شود این تیم برای برقرار کردن تعادل مالی بازیکنان دیگری بفروشد بازار نقل و انتقالات را شوکه کرده است. به هر حال، یووه باشگاهی است که اصلی ترین هدفش قهرمانی دوباره در لیگ قهرمانان است و برای رسیدن به این هدف این تیم قمارهای حساب شده ای انجام می دهد.

20 سال از آخرین بار که یووه قهرمان لیگ قهرمانان شده می گذرد. این برای باشگاهی در قواره های یووه خیلی بد است. از آن زمان به بعد آن ها دو بار در فینال شکست خورده اند. یک بار شکست در ضربات پنالتی مقابل میلان در سال 2003 و یک بار شکست 3 بر یک مقابل بارسلونا در فینال برلین، 12 ماه پیش.

عملکرد این تیم در رقابت های لیگ قهرمانان فصل 15-2014 عالی بود. آن ها در آن فصل نشان دادند که فقط یک یا دو بازیکن سطح جهانی تا رسیدن به اصلی ترین هدفشان فاصله دارند. در فصلی که توانستند رئال مادرید را هم در نیمه نهایی حذف کنند.

جذب میرالم پیانیچ یک شاهکار بود. بازی ساز اهل بوسنی در سن 26 سالگی به اوج بازی اش رسیده است و توانایی ای که یوونتوس در میانه میدان کم دارد را به تیم می دهد. توانایی ای که جای خالی آن از زمان رفتن پیرلو مشخص است. جذب بازیکنی با این کیفیت آن هم در ازای 10 میلیون کمتر از رقمی که منچستریونایتد برای میخیتاریان پرداخت نشان می دهد که این تیم با برنامه وارد بازار نقل و انتقالات شده است.

اما درباره ایگواین نمی توان این حرف ها را زد. این بازیکن فقط با هدف موفقیت در لیگ قهرمانان خریده می شود. به نظر یووه کمبود یک شماره 9 را احساس می کند و برای این منظور آقای گل رقابت های فصل گذشته سری آ را جذب کرده است. طبیعی است که او به خاطر رساندن این تیم به ششمین قهرمانی پشت سر هم در سری آ تبدیل به سومین بازیکن گران قیمت نشده است. دقیقا آن ها به تورنمنتی دیگر هم چشم دارند. البته در کنار قهرمانی در لیگ و حذفی. او آمده تا قهرمانی اروپا را برای بیانکونری به ارمغان بیاورد. آن ها مطمئنند که زوج ایگواین – دیبالا می تواند برای رسیدن به اهدافشان ایده آل باشد.

اما خروج احتمالی پل پوگبا این تیم را تهدید می کند. به همین دلیل هم آن ها از همین حالا گزینه هایی برای جانشینی احتمالی پوگبا در تیمشان در نظر دارند. همچنین لئوناردو بونوچی هم نظر من سیتی را به خود جلب کرده و یووه به خاطر این که دو باشگاه ثروتمند این دو بازیکن را می خواهند، مطمئنا تا پایان نقل و انتقالات خواب خوش ندارد.

شاید ولخرجی های یووه به همین جا ختم نشود و اگر باز هم این تیم نتواند قهرمان لیگ قهرمانان شود، امثال بازیکنانی مانند ایگواین که در ازای رقمی بیشتر از ارزش واقعی شان به یووه می آیند، بیشتر در این تیم دیده می شوند.

 

انتهای پیام/